طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بخش خصوصی و دولت، در کنار هم برای اعتلای اقتصاد

کد خبر: 3575
زمان انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

روز یکشنبه ۲۲ خردادماه، هیات رئیسه و دبیر کل اتاق ایران دیداری صمیمانه با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور داشت و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، وزیر امور اقتصادی و دارایی، قائم‌مقام وزیر صنعت و رئیس دفتر رئیس‌جمهور هم در این جلسه حضور داشتند.

در این نشست، رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق ایران، نقطه نظرات خود را در زمینه‌های اقتصادی به‌تفصیل بیان کردند. لزوم تحول رابطه نزدیک دولت و بخش خصوصی، توجه به نظرات کارشناسی بخش خصوصی با تکیه‌بر ایفای نقش قانونی اتاق به‌عنوان مشاور قوای سه‌گانه، همچنین استفاده از ظرفیت‌های قابل‌توجه اتاق‌های سراسر کشور و مجموعه بزرگ تشکل‌های اقتصادی در هموارسازی مسیر حرکت فعالان بخش خصوصی از مواردی مهمی بود که به آنها پرداخته شد.

مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های نیمه‌تمام و طرح جهش مسکن و همچنین استفاده از ظرفیت اتاق‌های مشترک در توسعه روابط خارجی و صادرات کالا و خدمات و استفاده مناسب‌تر از شورای گفت‌وگوی ملی و استانی از موارد دیگری بود که مورد توجه رئیس‌جمهور قرار گرفت. وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز که ریاست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را بر عهده دارد، بر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در ارائه راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی تأکید کرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در بخشی از نشست صمیمانه، رئیس‌جمهور تصریح کرد که بخش خصوصی باید میدان‌داری کند و به این امر باید التزام داشت. ایشان بر مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های نیمه‌تمام و طرح جهش مسکن و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی تأکید داشت و گفت‌وگوی جدی در این زمینه‌ها را الزامی دانست.

رئیس‌جمهوری، حضور وزرا در شورای گفت‌وگو را نیز مورد تأکید قرار داد و حضور بخش خصوصی در سفرهای خارجی در کنار دولت را نیز مورد توجه قرار داد.

آیت‌الله رئیسی، استفاده از نظرات کارشناسی اتاق‌ها در تصمیم‌گیری‌ها را نیز بااهمیت دانست و بر لزوم توجه به آن تأکید کرد. هیات رئیسه اتاق ایران، از توجه رئیس‌جمهور صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کند و امیدوار است که این دیدار صمیمانه، همکاری دولت و بخش خصوصی را به سمت مطلوب هدایت کند.

 

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری