طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

واحدهای صنعتی تهران چقدر تسهیلات گرفتند؟

کد خبر: 5047
زمان انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

رضا سعیدی، معاون برنامه ریزی وسرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت از تشکیل ۱۸ کمیته اصلی و ۸۷ کمیته تخصصی تسهیل و رفع موانع تولید در شش ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ خبرداد و گفت: طی جلسات کارگروه تسهیل، تعداد ۳۸۸ مصوبه تصمیم گیری شده است که ۱۷۸ مصوبه، یعنی ۴۵ درصد مصوبات اجرا شده و بقیه در دست اقدام است. تعدادی از مصوبات نیز به‌دلیل عدم پیگیری متقاضی یا تعلل سایر دستگاه اجرایی به سرانجام نرسیده است.

وی با بیان اینکه بیشترین موضوع مصوبات درحوزه‌های بانکی، امور زیربنایی، امور مالیاتی، تامین اجتماعی و محیط زیست بوده، تصریح کرد: از ابتدای سال، ۱۴۶ واحد با رقم بیش از ۲۴۰۰ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ به بانک‌های عامل معرفی شده و تایید کمیته استانی را دریافت کرده‌اند که ۴۶ واحد، (یعنی ۳۱.۵ درصد آن‌ها) موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

این مقام مسئول درباره تسهیلات رونق تولید در بخش‌های صنعت، صنف و تسهیلات بازسازی و نوسازی نیز گفت: ۸۶ واحد با رقم ۱۲۲۱ میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که با توجه به  ابلاغ دستورالعمل رونق تولید در خردادماه ۱۴۰۱، فرایند بررسی درخواست‌ها ازطریق بانک‌ها درحال انجام است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در راستای تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری