طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا دهم آبان برگزار خواهد شد

کد خبر: 5952
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران با بیان این مطلب که نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و مواد غذایی ۱۰ آبان برگزار می‌شود، محورهای این نشست را تأمین مالی نوین، شبکه‌سازی بازار و صادرات هدفمند عنوان کرد.

بر اساس اظهارات محسن امینی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران آنچه اهمیت دارد ترغیب کشاورزان و تسهیل محیط فعالیت آنهاست. برای این منظور اتاق ایران و کمیسیون کشاورزی اتاق ایران باید نقش کلیدی خود را ایفا کند. در این راستا قرار است نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا با حضور و مشارکت فعالان این حوزه و مسئولان کشوری برگزار شود.

او در گفت‌وگو با «اتاق ایران آنلاین» تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی اتاق ایران با برگزاری نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و صنایع وابسته در صدد ایجاد تعامل علمی و تخصصی میان دست‌اندرکاران این حوزه‌ و فعالان بخش خصوصی است. از سویی ایجاد انگیزه و فعال شدن این صنعت مهم را دنبال می‌کند. چراکه با توجه به شرایط جهان، امنیت غذایی یکی از مباحث مهم دنیا است و باید برای آن استراتژی دقیق و مشخصی داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

دبیر اجرایی نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا با بیان اینکه برای نقش‌آفرینی بیشتر در اشتغال‌زایی و تامین امنیت غذایی باید اقداماتی صورت گیرد، افزود: برای حفظ و تقویت تولید محصولات کشاورزی و بهره‌برداری همه مردم از مزایای آن، محرک‌ و انگیزه‌هایی نیاز است که برگزاری نشست‌ها و همایش‌ها می‌تواند ما در دستیابی به این موارد کمک کند.

این فعال اقتصادی با تاکید بر نقش اساسی بخش خصوصی در حفظ و ارتقای جایگاه بخش کشاورزی در صادرات و تامین امنیت غذایی کشور خاطرنشان کرد: در چارچوب این اجلاس تلاش می‌کنیم مشکلات تجارت خارجی در بخش کشاورزی را شناسایی کرده و به کمک نشست‌های تخصصی و کارشناسی، راهکارهای مقابله با آنها را پیدا کنیم.

امینی تاکید کرد: با توجه به تغییر تاریخ برگزاری این رویداد از ۲۷ مهر به ۱۰ آبان، علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت رویداد مراجعه کنند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری