طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

برنج ایرانی در یک سال ۱۳۸ درصد گران‌تر شد

کد خبر: 7698
زمان انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

مرکز آمار ایران در گزارشی متوسط قیمت اقلام خوراکی در مهرماه را منتشر کرده است. جزییات این گزارش نشان می‌دهد ۹ قلم از این اقلام بیش از ۱۰۰ درصد و ۱۸ قلم نیز بیش از ۵۰ درصد نسبت به مهر سال گذشته گران‌تر شده اند.

بر این اساس روغن مایع با ۲۸۹.۱ درصد، روغن جامد با ۲۶۵.۴ درصد، سیب‌زمینی ۱۵۳.۲ درصد، برنج درجه یک ایرانی و ماکارونی هر کدام با ۱۳۸ درصد، سس مایونز ۱۲۸.۳ درصد، مرغ ماشینی با ۱۲۱ درصد، کره با ۱۰۹.۷ درصد افزایش و رشته آش با ۱۰۶ درصد افزایش قیمت نسبت به مهر سال گذشته در ردیف ۹ قلم خوراکی هستند که بیش از ۱۰۰ درصد رشد قیمت داشته‌اند.

همچنین شیرینی خشک با ۹۳.۵ درصد، پنیر پاستوریزه ایرانی با ۸۹.۸ درصد، شیر پاستوریزه با ۸۶.۱ درصد، رب گوجه‌فرنگی با ۸۳.۲ درصد، قند با ۸۳.۱ درصد، دوغ پاستوریزه با ۸۱.۱ درصد، ماست پاستوریزه با ۷۷.۲ درصد، کشمش پلویی با ۷۵.۳ درصد، تخم مرغ با ۶۶.۶ درصد، سیب با ۶۵.۳ درصد، شکر با ۶۲.۲ درصد، سس گوجه‌فرنگی با ۶۱.۳ درصد، پسته با ۵۹.۷ درصد، خامه با ۵۹.۲ درصد، عدس با ۵۸.۹ درصد، پیاز با ۵۸.۲ درصد، نخود با ۵۵.۷ درصد و برنج خارجی با ۵۱ درصد در ردیف اقلام خوراکی با بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت نسبت به مهر سال گذشته قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مرکز آمار پیش از این نرخ تورم در مهرماه را ۴۲.۹ درصد اعلام کرده بود. 

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری