طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بدهی خارجی ایران بیش از ۱۸ درصد کم شد

کد خبر: 7936
زمان انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

گزارش جدید بانک مرکزی از گزیده آمارهای اقتصادی نشان می‌دهد میزان بدهی‌های کوتاه مدت ایران یک میلیارد و ۹۲۴ میلیون دلار و بدهی‌های بلند مدت ایران نیز پنج میلیارد و ۲۳۹ میلیون دلار است.

از سوی دیگر، معادل یورویی بدهی خارجی ایران، هفت میلیارد و ۱۳۱ میلیون یورو است که پنج میلیارد و ۲۱۶ میلیون یورو از این میزان، حجم بدهی‌های میان مدت و بلندمدت بوده و یک میلیارد و ۹۱۵ میلیون یورو حجم بدهی‌های کوتاه مدت است.

این در حالی است که میزان بدهی خارجی کشور در پایان مرداد ماه سال قبل معادل هشت میلیارد و ۸۴۰ میلیون دلار بوده و میزان بدهی‌های کوتاه مدت کشور دو میلیارد و ۴۸۰ میلیون دلار و بدهی‌های بلند مدت ایران نیز شش میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار اعلام شده است. 

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

همچنین، رقم بدهی‌های خارجی ایران در پایان سال گذشته، معادل هشت میلیارد و ۶۷۵ میلیون دلار بوده است.

بنابراین، میزان بدهی‌های خارجی کشور در پایان مرداد ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و پایان سال‌ گذشته به‌ترتیب ۱۸.۹ و ۱۷.۴ درصد با کاهش مواجه شده است. 

گفتنی است که بدهی خارجی مجموعه تعهدات ایجاد شده در نتیجه گشایش اعتبار اسنادی تسهیلات دریافتی از بانک جهانی و سایر سازمان‌ها و نهادهای بین المللی، همچنین تامین مالی پروژه‌ها از طریق فاینانس، پیش فروش نفت و اوراق قرضه بین المللی را در بر می‌گیرد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری