طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

آذربایجان شرقی و خوزستان، رتبه اول ارزیابی عملکرد شوراهای گفت‌وگو را کسب کردند

کد خبر: 8760
زمان انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

بر اساس ارزیابی عملکرد شوراهای گفت‌وگوی استانی ۱۴۰۰، آذربایجان شرقی و خوزستان با دریافت امتیاز کامل، توانستند رتبه اول این ارزیابی را کسب کنند. در ادامه اصفهان رتبه دوم و استان مرکزی رتبه سوم را کسب کرد. کرمان و خراسان رضوی نیز به ترتیب جایگاه چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادند.

ارزیابی و پایش عملکرد شوراهای گفت‌وگوی استانی از سال ۱۳۹۶ با هماهنگی بین اتاق ایران و وزارت کشور توسط دبیرخانه شورای گفت‌وگوی ملی صورت می‌پذیرد و نتایج بررسی امتیازهای کسب شده توسط استان‌ها، نشان از روند بهبود عملکرد شوراهای استانی طی سنوات گذشته داشته است.

طی شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۵۲ جلسه در استان‌ها برگزار شده که میانگین امتیازات استان‌ها در نیمه دوم این سال نسبت به نیمه اول اندکی کاهش نشان می‌دهد که دلیل عمده آن را می‌توان در تعداد جلسات برگزار شده کمتر نسبت به شش ماهه اول و نیز شروع فعالیت استانداران جدید در دولت سیزدهم و عدم آشنایی کافی برخی از آنها با تکالیف قانونی شورای گفت‌وگو عنوان کرد. با این وجود میانگین امتیازات در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ با رشد ۲.۵ درصدی همراه بوده که بیانگر بهبود و تقویت عملکرد این شوراها در سال گذشته است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

جدول نتایج ارزیابی و پایش عملکرد شوراهای گفت‌وگوی استانی در سال ۱۴۰۰ به تفکیک استان‌ها در اینجا قابل مشاهده است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری