طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ماجرای لغو سفرهای دریایی تماشاگران ایرانی به جام جهانی قطر چیست؟

کد خبر: 8815
زمان انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

امروز، مهدی فرمهینی فراهانی سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد با وجود اقداماتی که برای انتقال تماشاگران ایرانی در ایام بازی‌های جام‌جهانی انجام شده، اما سفر دریایی در این ایام به قطر به دلیل مانع‌تراشی قطری‌ها منتفی شده است. به گفته او، قطر در واپسین روزهای نزدیک به شروع بازی‌ها اعلام کرد نمی‌تواند امکان انتقال زمینی مسافر را از سایر بنادر این کشور به دوحه فراهم کند و به همین خاطر نمی‌توان در این ایام کشتی‌ها را برای انتقال تماشاگران حرکت داد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به این اظهارات به تسنیم گفت: این موضوع هنوز لغو نشده و معاون اول رئیس‌جمهور با امیر قطر مذاکره خواهد کرد. اگرچه علی نازی هم تأیید کرد که قطری‌ها از دو هفته پیش اعلام کرده‌اند با توجه به محدودیت‌های مربوط به حمل‌ونقل زمینی در این کشور از پذیرش کشتی‌های مسافری معذور است اما در عین حال گفت این موضوع در دست مذاکره است و لغو سفرهای دریایی به قطر هنوز قطعی نشده است.

پیش از این اعلام شده بود که قرار است با آماده‌سازی دو کشتی، حدود ۱۵۰۰ مسافر در هر سفر از کیش و بوشهر به قطر منتقل شوند. مهدی فرمهینی فراهانی سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره مانع‌تراشی ایجاد شده از سوی قطری‌ها توضیح داده است: قطر بندر دوحه را به یک سری از کشتی‌های کروز اختصاص داده که قرار است در این بندر پهلوگیری کنند و پیش‌بینی کردند که حدود ۱۲ هزار تخت در این کشتی‌ها قرار دهند تا مسافرانی که تماشاگر بازی‌ها هستند بتوانند در این هتل‌های دریایی پذیرش شوند. قرار بود کشتی‌های ما به بنادر الرویس و حمد بروند که به‌علت بعد مسافتی که تا بندر دوحه دارند، الرویس حدود ۱۵۰ کیلومتر و حمد حدود ۲۵ کیلومتر از محل برگزاری مسابقات فاصله دارند، نهایتاً قطر اعلام کرد اگر بخواهد کشتی‌های ایرانی را در این بنادر پهلو دهد، نمی‌تواند وسیله نقلیه‌ای برای انتقال مسافران به دوحه فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

۳۰ آبان موعد برگزاری اولین بازی تیم ملی فوتبال ایران و انگلیس در جام جهانی قطر است و به این ترتیب معلوم نیست رایزنی‌ها برای برقراری سفر دریایی از ایران به قطر به نتیجه خواهد رسید یا خیر. این در شرایطی است که به دلیل مسافت نزدیک هزینه سفر دریایی نسبت به سفر هوایی برای تماشاگران ایرانی ارزان‌تر بوده و انتظار می‌رفت سفر دریایی به قطر با استقبال خوبی مواجه شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری