طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

همکاری Blockchain.com و ویزا برای صدور کارت‌های اعتباری

کد خبر: 6434
زمان انتشار: ۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، این حرکت روند بلندمدت شرکت‌های رمز ارزی را دنبال می‌کند تا مشتریان راحت‌تر از سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال خود برای پرداخت کالاها و خدمات دنیای واقعی استفاده کنند.

Blockchain.com که در ابتدا برای مشتریان آمریکایی با برنامه‌هایی برای گسترش به اروپا تا اوایل سال آینده راه‌اندازی شد، گفت کارت مرتبط با حساب مشتریان در حال حاضر ۵۰۰۰۰ ثبت‌نام برای لیست انتظار خود دارد.

پیتر اسمیت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Blockchain.com گفت: ارائه این کارت در مورد تقاضای مشتریان است. ما دائماً در حال نظرسنجی از مشتریان خود هستیم و از آن‌ها می‌پرسیم که چه نوع خدماتی می‌خواهند و کارت نقدی و کارت‌های اعتباری به طور کلی در صدر این لیست قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در اوایل این ماه، صرافی رقیب، FTX، گفت همکاری خود را با ویزا با ارسال کارت‌های نقدی به ۴۰ کشور دیگر که از آمریکای لاتین شروع می‌شود، گسترش خواهد داد.

ویزا در حال حاضر از کارت‌های صادر شده توسط کوین‌بیس، بایننس و بسیاری از شرکت‌های دیگر که در مجموع بیش از ۷۰ مشارکت با شرکت‌های رمزنگاری دارند، پشتیبانی می‌کند. گزارشی از شرکت وام‌دهنده رمزارز BlockFi نشان می‌دهد مشتریانی که از کارت آن استفاده می‌کنند، در سه ماه اول فعالیت کارتشان، یک سوم بیشتر از میانگین مصرف‌کنندگان آمریکایی هزینه کرده‌اند.

BitPay مستقر در آتلانتا، یکی از بزرگترین شرکت‌های پردازش ارزهای دیجیتال، ۶۶۱۸۶ تراکنش را در ۳۰ روز گذشته و ۴۲۲۱۹۷ تراکنش را در شش ماه گذشته پردازش کرده است. این تنها بخشی از تمام تراکنش‌های پرداخت است. ویزا گزارش داد که ۵۰.۹ میلیارد تراکنش پرداخت را برای دوره سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر پردازش کرده است.

با توجه به نوسانات نرخ ارز و قابلیت استفاده آن‌ها اکثر مصرف‌کنندگان ایالات متحده به یکپارچگی به ارزهای دیجیتال علاقه نشان نداده‌اند، چه رسد به استفاده از آن‌ها به عنوان وسیله پرداخت. با این حال، استیبل کوین‌های وابسته به دلار می‌توانند از برخی معضل نوسانات فرار کنند. مقررات و آموزش عمومی نیز ممکن است دو مؤلفه دیگر باشد که مانع استفاده از کریپتو به عنوان پرداخت توسط مصرف‌کنندگان آمریکایی می‌شود.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط یک انجمن تجاری مستقر در دی سی، شورای کریپتو برای نوآوری، نیمی از رای دهندگان ایالات متحده (۵۲ درصد) ابراز تمایل کردند که رمزارزها مقررات بیشتری داشته باشند، در حالی که ۶۲ درصد اذعان کردند که ارزهای دیجیتال چیزی نیست که به ان زیاد فکر کنند. تنها ۱۳ درصد – کمی کمتر از سهام (۱۶ درصد) – گفتند که ارز دیجیتال دارند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری