طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ویندوز ۱۲ نخستین سیستم عامل ابری مایکروسافت می‌شود؟

کد خبر: 2034
زمان انتشار: ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

شایع شده که مایکروسافت کار روی ویندوز ۱۲ را آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا، مایکروسافت هفته گذشته مجموعه ارتقاهایی را برای ویندوز ۱۱ رونمایی کرد که به عنوان سیستم عامل دوران “کار ترکیبی” (هیبریدی) شناخته شده است. این ارتقاء شامل فایل اکسپلورر با ظاهر جدید، امکانات بهبود یافته کنفرانس ویدیویی و ارتقاهای امنیتی مختلف هستند.

با این حال در بعضی از قابلیتهای اعلام شده، نشانه‌هایی از وضعیت آینده سیستم‌های عامل مایکروسافت دیده می‌شود و اگر بخواهیم شایعات را جدی بگیریم، مایکروسافت کار روی ویندوز ۱۲ را شروع کرده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

تمرکز نقشه راه ویندوز ۱۱ روی تحرک پذیری (موبیلیتی) بهبود یافته و تاکید دوباره بر ویندوز ۳۶۵ که مجموعه “رایانه شخصی به شکل یک سرویس” مایکروسافت است، نشان می دهد آینده ویندوز در ابر استوار است به خصوص در فضای تجاری.

در دنیایی که اتصال پذیری به شکل فزاینده‌ای رایج می‌شود، دور از احتمال نیست که ویندوز ۱۲ به نخستین سیستم عامل ابری مایکروسافت تبدیل شود و خارج از دستگاه میزبانی شده و در راستای یک بسته اشتراک به همراه نیروی رایانشی و ظرفیت ذخیره سازی عرضه شود.

این سیستم از بسیاری از جهات، شبیه ساختار دسکتاپ مجازی است که سال‌هاست از سوی شرکت‌ها استفاده می‌شود اما قیمت و ساختارهای پیکربندی ساده‌تری را ارائه کرده و در دسترس مخاطبان گسترده‌تری شامل مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

مطمئنا مایکروسافت علاقمند به تغییر جهت به سوی یک ترتیب ترکیبی (هیبریدی) است. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت هفته گذشته در جریان سخنرانی در رویدادی گفته بود مرزهای بین رایانه شخصی و ابر، در حال کمرنگ شدن هستند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

در حال حاضر ایده این است که فرآیند گذار بین رایانه شخصی و دسکتاپهای ویندوز ۳۶۵ ساده شود به طوری که کاربر قادر نباشد بگوید اپلیکیشنها، رایانش و ذخیره سازی در ابر هستند یا در دستگاهش.

اما گام منطقی بعدی ممکن است انتقال امکانات و قابلیتهای بیشتری به ابر باشد. مایکروسافت پیش از این اعلام کرده است به مشتریان ویندوز ۳۶۵ اجازه خواهد داد سیستم عامل داخلی را دور زده و مستقیما وارد دسکتاپ ابری خود شوند که یگ گام عقب‌تر از نسخه تماما ابری است.

در یک فضای سازمانی، انتقال به سیستم کاملا ابری به مدیران فناوری اطلاعات، اعمال کنترل دقیق‌تر تنظیمات امنیتی و مدیریت هویت و نظارت کامل بر نحوه استفاده از دستگاه‌ها را فراهم می‌کند. اما به شکل گسترده‌تر، انتقال به یک سیستم ابری، مدلهای جدیدی از مصرف را امکان پذیر می‌کند.

ویندوز ۳۶۵ به عنوان سرویسی شناخته می‌شود که به متخصصان، انعطاف پذیری بدون رقیب از نظر مکان و دستگاهی که با آن کار می کنند را فراهم می‌کند و همچنین منابع موجود را در اختیار آنها قرار می‌دهد. در حال حاضر ۱۲ پیکربندی کلود پی سی (Cloud PC) جداگانه وجود دارد که هر یک میزان منابع مختلفی را عرضه می کنند و مشتریان می توانند در هر زمانی بین آنها جابجا شوند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، مایکروسافت ممکن است از یک سیستم عامل مبتنی بر ابر جدید به عنوان بنیانی برای یک حرکت متمرکزتر به سوی “رایانه شخصی به عنوان یک سرویس” استفاده کرده و هر رایانه شخصی را به یک ورک استیشن یا حلقه بازی قدرتمند تبدیل کند. تحت این ترتیب، مشتریان ممکن است برای سخت افزار رایانه شخصی در کنار رایانش و ذخیره سازی ابری به صورت قسطی پول پرداخت کنند که مشابه تلفنهای هوشمندی است که در حال حاضر فروخته می‌شوند.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری