طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

شرایط جدید پرداخت تسهیلات به صنایع

کد خبر: 2052
زمان انتشار: ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که از ابتدای اردیبهشت سال جاری پرداخت هر گونه تسهیلات (سرمایه در گردش) از سوی سیستم بانکی صرفا پس از استعلام صورت حساب الکترونیکی انجام می‌شود.

محمود سیجانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کلیه صنایع مرتبط با تامین مواد اولیه و نهادهای صنایع لوازم خانگی، صنایع غذایی، مصالح ساختمانی، تایر، خودرو و قطعات خودرو مشمول طرح اعطای تسهیلات مبتنی بر صورتحساب الکترونیکی هستند، اظهار کرد: این طرح منجر به شفاف سازی تامین مالی و جلوگیری از انحراف تسهیلات بانکی خواهد شد.

به گفته وی تهران یکی از هفت استان پیشرو در اجرای طرح معرفی شده و متقاضیان درخواست تسهیلات سرمایه در گردش می‌توانند با ارائه صورت حساب الکترونیکی از طریق درگاه سامانه جامع تجارت اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مسائل بانکی در صدر مشکلات تولید

سیجانی در ادامه درباره گزارش عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید درسال ۱۴۰۰ گفت: سال گذشته ۴۶ جلسه کارگروه اصلی به ریاست استاندار تهران و ۱۷۷جلسه کمیته تخصصی تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شد. در مجموع طی برگزاری ۳۷۷ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مربوط به استان تهران و شهرستان‌های تابعه، مسائل و مشکلات ۱۱۷۹ واحد تولیدی، طرح صنعتی و خدمات مرتبط با واحدهای تولیدی رسیدگی و ۱۱۶۵مصوبه صادر شد. مصوبات بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه امور بانکی۸۸۱ مصوبه، تامین اجتماعی ۵۶ مصوبه، امور مالیاتی و امور زیربنایی و زیرساختی ۵۳ مصوبه، محیط زیست ۲۶ مصوبه و سایر ۹۶ مصوبه بوده است.

به گفته وی مهمترین مصوبات کارگروه تسهیل در سال گذشته مربوط به صدور پروانه بهره برداری واحدهای فعال دارای مجوز پروانه کسب با قدمت قبل از سال ۱۳۸۹، گازرسانی به شهرک صنعتی قرچک، احیا و راه‌اندازی طرح شرکت شهد قند واقع در شهرک صنعتی عباس آباد و رفع مشکل تامین آب شهرک صنعتی عباس آباد بوده است.

همچنین به گفته سرپرست سازمان صمت استان تهران، سال گذشته ۱۷۷ پروانه بهره برداری از طرح‌های نیمه تمام با حجم سرمایه گذاری ۴۷۲۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۳۲۸۰ نفر در استان صادر شده است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری