طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است
در پایان معاملات امروز

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ بورس امروز ۶ اردیبهشت

در معاملات روز سه‌شنبه، ششم اردیبهشت ۱۴۰۱، شاخص کل بورس تهران با صعود ۱۵ هزار و ۵۲۶ واحدی نسبت به روز دوشنبه به رقم یک میلیون و ۵۲۲ هزار و ۷۷۵ واحد رسید.
کد خبر: 2762
زمان انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد، اما شاخص هم وزن بورس با رشد ۴ هزار و ۷۹۶ واحدی در سطح ۴۱۰ هزار و ۳۱۰ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۷۶ واحد بالا آمد و در سطح ۲۰ هزار و ۹۰۲ واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، ۳۴۹ نماد رشد قیمت داشتند و ۱۳۴ نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، ۷۲ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۲۷ درصد بازار افت قیمت داشتند.

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای «فارس»، «تاپیکو» و «شپنا» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «جم»، «شپدیس» و «وبانک» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «خساپا»، «شستا» و «خودرو» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «آریا»، «بگیلان» و «قچار» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و شستا و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای آریا، کرمان و فزر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۹ هزار و ۵۵ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۸۲ میلیارد تومان بود که ۲ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۲۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۶ هزار و ۶۸۶ میلیارد تومان رسید.

گروه‌های سبز بازار

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای گروه‌ مواد غذایی و آشامیدنی افزایش یافت و این گروه در کنار دو گروه پالایشی‌ها و بانک‌ها گروه‌های سبز بازار بودند. به نظر می‌رسد افزایش قیمت مواد غذایی و رشد قیمت دستوری آرد موجب رشد قیمت‌ها در این گروه شده است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

افزایش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل ۱۸۳ درصد افزایش یافت و ۱۹ میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته ۱۵ درصد رشد کرد و در رقم ۴۷۳ میلیارد تومان ایستاد.

امروز نماد وساپا (شرکت سرمایه گذاری سایپا) با صف‌ خرید ۸۴ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وساپا، نمادهای خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) و خپارس (شرکت پارس خودرو) بیشترین صف خرید را داشتند.

در پایان معاملات امروز ۳ نماد صف فروش داشتند. نماد انرژی ۱ (نهادهای مالی بورس انرژی) بیشترین صف فروش را داشت و پس از آن، نمادهای قچار و کفرا صف فروش را داشتند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *