طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است
نظر علی صلاحی نژاد

نظر علی صلاحی نژاد در آرزوی مدیریت بر بیمه سینا

برخی منابع خبری اذعان دارند که «نظر علی صلاحی نژاد» که با حکم «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وقت از بیمه ملت برکنار شد، قصد معرفی خود به عنوان گزینه مدیریت بر بیمه سینا میباشد.
کد خبر: 2997
زمان انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱ بعد از ظهر -

به گزارش طلوع اقتصاد، درحالی که برخی اطلاعات حکایت از معرفی دکتر علی صلاحی نژاد به عنوان مدیرعامل بیمه سینا توسط بیمه مرکزی ایران می کند اما سهامدار اصلی این شرکت یعنی بنیاد مستضعفان در زمینه معرفی وی دچار تردید جدی است.

این تردید برگرفته از شرایطی است که برای دکتر نظر علی صلاحی نژاد در اثر انتشار اخبار برکناری وی در دولت قبل به علت دریافت حقوق نامتعارف وی توسط برخی از خبرگزاری ها به وجود آمده است، این اخبار هرچند متعلق به ۳ سال پیش است اما دلیل برکناری انتشار یافته درآن فضای خاصی را ایجاد کرده است و از سوی دیگر برخی از اختلافات نیز دراین خصوص درصنعت بیمه ایجاد شده است.

دکتر نظر علی صلاحی نژاد به لحاظ فنی واجد تخصص های لازم است ولی شنیده می شود که برخی از خبرگزاری های تاثیر گذار با انتشاراخبار برکناری وی در دولت قبل به علت دریافت حقوق نامتعارف، نسبت به این انتصاب پیشاپیش اعتراض کرده اند.

نظر علی صلاحی نژاد مدیرعامل برکنار شده بیمه ملت، مدیرعاملی شرکت لیزینگ بانک مسکن و هم اکنون نیز تصدی مدیرعاملی گروه مالی سرآمد از هلدینگ های زیر مجموعه سامان را به عهده دارد

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

بهمن ماه سال ۹۹ بود که خبرگزاری ایسنا از قول شریعتمداری وزیر رفاه که در آیین معارفه «اکبر افتخاری» مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور معاون رفاه اجتماعی، معاون امور اقتصادی و مدیران کل این وزارتخانه، سرپرست پیشین و رئیس هیات مدیره، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد، اذعان کرد که مدیرعامل یکی از شرکت‌های زیرمجموعه را برکنار کرده است.

او دلیل این برکناری را دریافت حقوق بیشتر از میزان تعیین شده دانست و عدم رعایت مقررات را دلیل این برکناری عنوان کرد.

مدیری که شریعتمداری با ادامه حضورش در شرکت‌های زیر مجموعه مخالفت کرده بود، نظر علی صلاحی نژاد مدیرعامل بیمه ملت بود.

دو سال و نیم پس از این واقعه، اما حالا از گوشه و کنار خبر می‌رسد که صلاحی نژاد مدیرعامل پیشین بیمه ملت که نویسنده کتاب «تخلف و تقلب در صنعت بیمه» نیز هست ظاهرا قرار است پس از این خداحافظی تاریخی دوباره به صنعت بازگردد اینبار به عنوان مدیریت بیمه سینا و در این زمینه در حال رایزنی و حتی خرید رپورتاژ آگهی برای بر سرزبان ها انداختن خود میباشد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

هنوز صنعت بیمه این حواشی را از یاد نبرده بود که مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی در انشای حکم مواردی را به مدیرعامل بعدی بیمه ملت در خصوص رویداد‌های گذشته متذکر شد. این حکم نیز بر روی خروجی تلگرام بیمه مرکزی نیز قرار گرفت.

مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی در ذیل حکم اسماعیل دلفراز مدیرعامل بیمه ملت که پس از صلاحی نژاد به این شرکت پیوست تلویحا به مشکلات بیمه ملت در دوره گذشته اذعان دارد و از او خواسته است تا به این موارد سروسامان دهد. بهزادپور به دلفراز دستور داده است تا با «پیشگیری از بروز تخلفات در شرکت و رفع تخلفات نظارتی اعلام شده، پیگیری جدّی جهت وصول و تعیین تکلیف مطالبات شرکت» داشته باشد.

لازم به اشاره است که نام صلاحی نژاد در فهرست موسسین بیمه جدید التاسیس پردیس که گفته می‌شود مسعود حجاریان امور مقدماتی آنرا پیش می‌برد دیده می‌شود.

همچنین یک هفته پس از عزل پرسروصدای “نظرعلی صلاحی‌نژاد” از کرسی مدیریت عاملی شرکت بیمه ملت، گزارش شده که در خلال یکسال مدیریت او بر این شرکت، دستکم ۶۰ نفر از کارکنان از سمت خود برکنار شده و در عوض در همین بازه زمانی ۱۲۲ نفر هم جذب این شرکت بیمه‌ای شده‌اند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *