طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است
سازمان منطقه آزاد ارس

افزایش گردشگر در ارس نشانگر امنیت حاکم بر منطقه است

طلوع اقتصاد/ مجید کیانی رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ارس در دیدار با فرمانده مرزبانی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه توسعه‌ی ارس منوط به امنیت مرزهاست،
کد خبر: 3940
زمان انتشار: ۲۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۴ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد، مجید کیانی رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ارس در دیدار با فرمانده مرزبانی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه توسعه‌ی ارس منوط به امنیت مرزهاست، اظهار داشت: افزایش گردشگر در منطقه آزاد ارس نشانگر امنیت حاکم بر منطقه است و باید از ظرفیت رود ارس برای جذب مسافران نهایت بهره را برد.

وی نگاه بخشی را آفت توسعه خواند و تصریح کرد: منطقه آزاد شرکت خصوصی نبوده و نهاد دولتی است. باید میان نهادها تعامل برقرار شود و زمان زیر مجموعه‌های نظام صرف اصطکاک فی‌مابین نگردد. ما استاندار و نماینده محترم ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی را به‌مانند فرماندهانی می‌دانیم که نقش اساسی در ایجاد تعامل بین نهادها دارند و این مسایل را با درایت به حداقل رسانده‌اند.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس با اشاره به کاهش منابع درآمدی منطقه آزاد ارس در مرور زمان‌، افزایش درآمد از طریق اصلاح ساختار گمرک، جذب گردشگر و دریافت حق عوارض ترانزیتی از خزانه را جزو اولویت‌های کاری‌اش خواند و گفت: طبق قانون منابع حاصل از فروش زمین‌ها باید صرف تامین زیرساخت‌ها شود و از سویی دیگر این زمین‌ها نیز رو به‌اتمام است و ما مکلف به ایجاد درآمدهای پایداریم.

وی حمایت از سایر نهادها را برای کمک به توسعه‌ی ارس ضروری دانست و عنوان کرد: با افزایش درآمدها کمک به سایر نهادها و سازمان‌ها در راستای ایفای خدمات بهتر به شهروندان ممکن خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در این دیدار سردار محمد احمدی فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه خط‌کشی میان مرزبانی و منطقه آزاد ارس نیست، خاطرنشان کرد: مرزبانی مخالف برنامه‌های اقتصادی و توسعه‌محور نیست و خود را موظف به کمک به پیشرفت منطقه می‌داند.

بررسی مسایل فی‌مابین و گره‌گشایی از آنان جزو محورهای این دیدار بود که راهکارهایی نسبت به رفع مشکلات پیش‌بینی شد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *