طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مذاکرات آرامکو برای فروش ۵۰ میلیارد دلار سهم

کد خبر: 886
زمان انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

شرکت نفتی آرامکوی سعودی در حال برنامه ریزی برای عرضه جدید سهم بوده و فروش سهام به میزان حداکثر ۵۰ میلیارد دلار را هدف گرفته است.

به گزارش ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش کرد این شرکت  نفتی دولتی با مشاوران خارجی درباره فروش میزان بیشتری سهام در بازار ریاض و همچنین عرضه سهام در بازار دیگری نظیر لندن، سنگاپور یا بازارهای سهام دیگر مذاکراتی داشته است با این حال همچنان در مرحله برنامه ریزی قرار دارد.

بر اساس گزارش رویترز، عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو دسامبر سال ۲۰۱۹ در بازار ریاض انجام شد و این شرکت با فروش ۱.۷ درصد سهم در بازار سهام عربستان (تداول)، ۲۹.۴ میلیارد دلار جمع کرد و رکورد بزرگترین عرضه اولیه عمومی که مربوط به عرضه اولیه سهام علی بابا به ارزش ۲۵ میلیارد دلار در بازار نیویورک در سال ۲۰۱۴ بود را شکست. ارزش بازار آرامکو در حال حاضر ۱.۹۷ تریلیون دلار است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی اوایل سال ۲۰۲۱ گفته بود آرامکو قصد دارد در سالهای آینده میزان بیشتری از سهام خود را به عرضه عمومی بگذارد اما به جزییات بیشتری اشاره نکرده بود. وی در آوریل سال ۲۰۲۱ گفته بود دولت عربستان سعودی در حال مذاکره برای فروش یک درصد سهم آرامکو به یک شرکت انرژی بزرگ جهانی است.

انتهای پیام

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری