طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مهلت ١۵ روزه سازمانها برای اتصال به درگاه ملی مجوزهای کسب و کار

کد خبر: 1709
زمان انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن بیان آخرین وضعیت الکترونیکی شدن صدور مجوزهای کسب‌وکار گفت: در این زمینه، بیش از ۸۰ درصد از مجوزهای کسب‌وکار مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفته است و دستگاه‌هایی همچون وزارت اقتصاد، وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت، وزارت تعاون و دستگاهای تابعه به درگاه ملی مجوزها متصل شده‌اند.

به گزارش ایسنا، احسان خاندوزی در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: تاکنون ۱۲۸۰ مجوز به عنوان تعداد قطعی مجوزهای صادره از سوی دستگاه‌های اجرایی کشور به طور کامل پرونده آن بسته شده و شرایط بیش از ۸۰ درصد این مجوزها در هیئت مقررات‌زدایی  کاملا شفاف، دقیق و غیرقابل تفسیر با حذف امضاهای طلایی اصلاح شده است. 

وی با بیان اینکه اکثریت دستگاه‌های اجرایی کشور در این زمینه همکاری کردند، افزود: در راستای اتصال سامانه‌های تخصصی صدور مجوزهای دستگاه‌ها به درگاه ملی مجوزها مرحله اتصال وضعیت چند دستگاه حاکی از آن است که به صورت ۱۰۰ درصد حکم قانون رعایت شده که این دستگاه‌ها شامل وزارت اقتصاد، وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت، وزارت تعاون و دستگاهای تابعه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی ادامه داد: باقی دستگاه‌ها مشکلات فنی داشتند که باید برنامه‌نویسی سامانه خودشان را تغییر می‌دادند تا اتصال لینک‌های سامانه‌ها رخ می‌داد و امیدوار هستم تا ۱۵ روزی که به اجرایی شدن قانون باقی مانده است، بتوانیم خبر خوب و کمک‌کننده‌ای به تولیدکنندگان و کارآفرینانی که مدت‌ها در صف دریافت مجوز می‌ماندند، بدهیم.

خاندوزی تصریح کرد: برخی دستگاه‌ها مانند وزارت آموزش و پرورش مشکلات جدی در این حوزه دارد و در بیرون از دولت شهرداری تهران تلاش‌های خوبی انجام داده اما سرعت آن به نحو مطلوب نیست. امیدواریم در مهلت ۱۵ روز باقی مانده سایر دستگاه‌ها هم به این سامانه متصل شوند.

طبق این گزارش، براساس مصوبات هیئت مقررات‌زدایی در راستای بهبود محیط کسب‌وکار و تسهیل صدور مجوزها، دستگاه‌ها تا پایان امروز ملزم به حذف شرایط مبهم و غیرشفاف از مجوزها، اتصال به درگاه ملی مجوزها و صدور الکترونیک مجوزهای مربوطه شدند.

انتهای پیام

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری