طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بازار جهانی سهام در چه مسیری است؟

کد خبر: 2074
زمان انتشار: ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

شاخص‌های سهام ایالات‌متحده روز جمعه به دلیل کاهش سهام رشد و فناوری با کاهش مواجه شدند زیرا بازدهی خزانه‌داری آمریکا در پایان هفته پرنوسانی که با نگرانی‌ها در مورد اقدامات تهاجمی فدرال رزرو برای مهار تورم و درگیری‌های اوکراین ادامه داشت، افزایش یافت.

به گزارش ایسنا و به نقل از استاک نیوز، داوجونز ۱۴.۳ واحد یا ۰.۰۴ درصد کاهش یافت  و به ۳۴۵۶۹.۲۴ رسید. اس‌اندپی ۵۰۰ با ۶.۱ واحد یا ۰.۱۳ درصد کاهش در معاملات باز به ۴۴۹۴.۱۵ واحد رسید در حالی که نزدک کامپوزیت با ۶۶.۸ واحد یا ۰.۴۸ درصد کاهش به ۱۳۸۳۰.۴۷۴ رسید.

بازارهای سهام اروپا در آغاز معاملات روز جمعه روند افزایشی داشتند زیرا معامله‌گران از رشد یک شبه وال استریت الگو گرفتند. شاخص بورس اوراق بهادار ۱۰۰ لندن با ۰.۹ درصد افزایش به ۷۶۱۷.۱۹ واحد رسید.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در منطقه یورو، شاخص دکس فرانکفورت با ۱.۳ درصد افزایش به ۱۴۲۵۷.۳۰ واحد رسید و کک۴۰ پاریس نیز با ۱.۳ درصد جهش در ۶۵۴۶.۱۷ قرار گرفت.

وال استریت از زیان‌های شدید روزانه بهبود یافت و در روز پنجشنبه با روندی مثبت به پایان رسید، حتی در شرایطی که سرمایه‌گذاران برای سیاست‌های پولی سخت‌تر از سوی فدرال رزرو آمریکا آماده بودند.

با این حال، سهام آسیایی در روز جمعه در پایان هفته سختی که تحت تاثیر لحن جنگ‌طلبانه فدرال رزرو در دقایقی پس از آخرین جلسه آن بود، با کشمکش مواجه شدند.

انتهای پیام

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری