طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

واردات تجاری آیفون ۱۴ منتفی است

کد خبر: 21917
زمان انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

سخنگوی وزارت صمت گفت: واردات رسمی و تجاری آیفون انجام نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کد خبر : ۱۴۴۸۶۳

به گزارش ایبِنا، امید قالیباف گفت: واردات رسمی و تجاری آیفون انجام نخواهد شد. اما ممکن است آیفون ۱۴ از رویه مسافری وارد شود که هنوز تصمیمی برای رجیستر کردن آیفون ۱۴ وارد شده از طریق رویه مسافری گرفته نشده است؛ بنابراین اطلاعی نداریم که چه اتفاقی قرار است بیفتد.

به گفته وی بخشی از این تصمیم گیری به عهده وزارت صمت است، اما ارگان‌های دیگر هم دخیل هستند که در مجموع باید بررسی و تصمیم نهایی گرفته شود.

قالیباف از زمان تصمیم نهایی ابراز بی‌اطلاعی کرد. آیفون ۱۴ در حال حاضر فقط از رویه مسافری یا با سوء استفاده از این رویه به صورت قاچاق به کشور وارد شده و تاکنون درباره واردات تجاری آن اظهار نظر قطعی نشده بود. اما واردات مسافری هم تاکنون رجیستر نشده است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

پیش‌تر سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی هشدار داده بود که فروشندگان و مردم از خرید و فروش کالایی که از رجیستر شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند. چرا که اگر این موبایل‌ها رجیستر نشود، به عنوان دستگاه ثانویه‌ای که در شبکه ارتباطی کشور فعال نخواهد شد، قابل استفاده است.

همچنین رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران گفته بود که تا این لحظه، چون آیفون ۱۴ به صورت تجاری وارد نشده، خرید و فروش آن ممنوع است و در حال حاضر عموما سایت‌ها هستند که آیفون ۱۴ خرید و فروش می‌کنند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری