طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تسهیل اعطای اینماد و دریافت کد رهگیری مالیاتی برای کسب و کار‌های اینترنتی

کد خبر: 22113
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

پیش‌نیاز‌های دریافت درگاه پرداخت اینترنتی برای کسب‌وکار‌ها بدون نیاز به ثبت مجدد اطلاعات امکان‌پذیر شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کد خبر : ۱۴۴۸۹۷

به گزارش ایبِنا؛ از سازمان امور مالیاتی کشور، کسب‌وکار‌های اینترنتی برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی و فعالیت خود طبق قوانین و مقررات نیازمند دریافت اینماد و کد رهگیری مالیاتی هستند. در این زمینه طبق ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب ۱۳۹۸ «بانک مرکزی موظف است با همکاری سازمان [امور مالیاتی کشور]ظرف مدت یک سال پس از ابلاغ این قانون، نسبت به ساماندهی دستگاه‌های کارت‌خوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی اقدام کرده و با ایجاد تناظر بین آن‌ها با مجوز فعالیت و شماره اقتصادی بنگاه‌های اقتصادی به هر یک از پایانه‌های فروش، شناسه یکتا اختصاص دهد» که مراتب توسط سازمان امور مالیاتی کشور به‌عنوان متولی اجرای قانون مذکور به بانک مرکزی اعلام شده است.

 

انجام این الزامات قبلاً نیازمند ثبت‌نام و ورود مجزای متقاضی به سامانه اینماد متعلق به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و درگاه خدمات مالیاتی متعلق به سازمان امور مالیاتی کشور و بعضاً ثبت مجدد اطلاعات در آن‌ها بود. از سال گذشته هم‌زمان با الزام کد رهگیری مالیاتی برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، با اتصال سامانه اینماد به سامانه‌های سازمان امور مالیاتی طبق ماده ۱۶ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، تشکیل پرونده و صدور کد رهگیری مالیاتی هم‌زمان با دریافت اینماد اجرایی شد؛ ولی به دلیل وجود دو درگاه عملیاتی، همچنان نیازمند ورود مجدد متقاضی برای تکمیل برخی مراحل جهت دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

 

با ایجاد پنجره واحد تجارت الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از سال جاری و اقدامات فنی انجام‌شده طی ماه‌های اخیر توسط دو دستگاه با رعایت کامل ملاحظات امنیتی طرفین، یکپارچه‌سازی فرایند‌های مربوط به اینماد و تکمیل پرونده مالیاتی در قالب ورود یکپارچه (SSO) انجام و تسهیل حداکثری دریافت درگاه پرداخت اینترنتی توسط کسب‌وکار‌های اینترنتی فراهم شد. به‌این‌ترتیب کسب‌وکار‌های اینترنتی از طریق پنجره واحد تجارت الکترونیکی علاوه بر دریافت اینماد، درخواست پرداخت اینترنتی و … امکان انتقال به درگاه خدمات مالیاتی و تکمیل پرونده مالیاتی خود را نیز به‌سادگی خواهند داشت.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری