طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مالیات بر عایدی سرمایه چه زمانی اجرا می‌شود؟

کد خبر: 22486
زمان انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

رییس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه ریزی مالیاتی کشور توضیحاتی را درمورد زمان اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه ارائه کرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کد خبر : ۱۴۴۹۶۰

به گزارش ایبِنا، رییس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه ریزی مالیاتی کشور توضیحاتی را درمورد زمان اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه که روز گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، ارائه کرد.

مهدی موحد، با اشاره به ورود مجلس به بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه اظهار کرد: بسیاری از از مواعید قانونی که در طرح مالیات بر عایدی سرمایه آمده، تقریبا شش ماهه است؛ یعنی قانون تا شش ماه اجازه داده است که آیین‌نامه‌های اجرایی تصویب شود.

وی ادامه داد:، اما یکی از مهم‌ترین موادی که مجلس حداکثر مدت را قائل شده است تا مقدمات طرح توسط سایر دستگاه‌ها آماده شود، ماده هشتم این طرح است که به ماده ۱۶ مکرر قانون پایانه‌های فروشگاهی اشاره دارد. طبق این قانون حداکثر ۲۰ ماه پس از تاریخ لازم‌الجرا شدن این ماده، به منظور تکمیل پایگاه‌های اطلاعاتی موضوع ماده فرصت است؛ بنابراین ممکن است حداکثر ۲۰ ماه برای اجرای قانون فرصت نیاز باشد، اما ممکن است زودتر از این موعد نیز اجرایی شود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بر اساس این گزارش، طرح مالیات بر عایدی سرمایه شامل املاک تجاری و مسکونی، کلیه وسایل نقلیه که امکان شماره‌گذاری دارند، ارز و انواع فلزات گران قیمت می‌شود که روز گذشته نمایندگان در مجلس وارد بررسی طرح ۲۷ ماده‌ای این نوع مالیات شدند و موادی از این طرح را تصویب کردند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری