طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

افزایش تعاملات ایران و روسیه در حوزه مبارزه با پولشویی

کد خبر: 3431
زمان انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش ایبِنا، در دیدار دبیر شورای عالی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم جمهوری اسلامی ایران با یوری چیخانچین رییس واحد اطلاعات مالی کشور روسیه (Rosfinmonitoring) و رییس گروه منطقه‌ای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اوراسیا (EAG) در حاشیه ۳۶ امین اجلاس گروه مذکور، طرف روسی از جمهوری اسلامی ایران درخواست افزایش بیش از پیش تعاملات در حوزه مبارزه با پولشویی دو کشور را برای مدیریت تحریم‌های تحمیلی به ایران و روسیه ارائه کرد.

در این نشست صمیمانه رییس واحد اطلاعات مالی روسیه از هادی خانی سرپرست مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد با هدف تعمیق همکاری‌ها برای سفر به کشور روسیه دعوت نمود.

چیخانچین رییس واحد اطلاعات مالی کشور روسیه در ادامه با هدف انجام اقدامات کارشناسی در پایه‌ریزی توسعه تعاملات فی‌مابین، اظهار داشت، اعمال تحریم‌های غرب و آمریکا علیه روسیه، شرایط دو کشور را بیش از پیش به هم نزدیک نموده و لازم است تجارب دو طرف در توسعه زیرساخت‌های فنی و تکنیکی مبارزه با پولشویی به اشتراک گذاشته شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی افزود، روسیه آمادگی دارد دانش سیستمی و فرآیندی کشف و مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در اختیار خود را به ایران ارایه و از نظرات کارشناسی و فنی جمهوری اسلامی ایران نیز استفاده کند.

خانی سرپرست مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد نیز در این دیدار از رویکرد طرف روسی استقبال نمود و برای توسعه همکارهای فی‌مابین تاکید کرد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری