طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است
نماینده دولت در نهضت احیای واحدهای اقتصادی

برنامه دولت برای احیای ۸ هزار واحد تعطیل و نیمه‌فعال در سال جاری

در سال گذشته بیش از ۴۲۰۰ واحد راکد و نیمه فعال احیا شد که در سال جاری این تعداد به ۸ هزار واحد افزایش پیدا خواهد کرد.
کد خبر: 36567
زمان انتشار: ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد، سید امیرحسین مدنی نماینده دولت در نهضت احیای واحدهای اقتصادی با اشاره به شعار سال مبنی بر رشد تولید و اشاره رهبر معظم انقلاب در سخنان نوروزی به احیای چند هزار واحد تعطیل و نیمه فعال گفت: برنامه ما برای سال جدید احیای ۸ هزار واحد دیگر است که مجموعا در ۲ سال بتوانیم حدود ۱۲ هزار واحد را احیا کنیم.

مجتبی سلگی / وی افزود: این احیا‌ها در شرکت‌های دانش بنیان، صنعتی و تولیدی، کشاورزی، خدماتی و معدنی توسط دستگاه‌های مختلف مثل صندوق کارآفرینی امید، شرکت شهرک‌های صنعتی وزارت صمت، بنیاد برکت، بسیج، صندوق‌های سرمایه گذاری خصوصی و بخش خصوصی با حمایت نهضت احیای واحد‌های اقتصادی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌هایی که دولت سیزدهم دنبال می‌کند بحث سرمایه گذاری در بخش صنعت و اقتصاد است، افزود: یکی از راهکار‌های اصلی برای این منظور، احیای واحدهاو سرمایه‌های غیر فعال و نیمه فعال در بخش‌های مختلف کشور است.

مدنی اضافه کرد: در کشور تعداد بسیار بالایی از واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل وجود دارد که بخشی از آن‌ها با سرمایه‌های اندکی احیا می‌شد و در سال گذشته بیش از ۴۲۰۰ واحد تعطیل و نیمه فعال احیا شد که از این طریق برای حدود ۱۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی شد و حدود ۸۰ هزار میلیاردتومان سرمایه نیز احیا شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *