طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

با استقرار سامانه‌ی مودیان، صورتحساب الکترونیک مبنای مالیات‌ستانی قرار می‌گیرند

کد خبر: 39613
زمان انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور:

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با استقرار سامانه مودیان، صورتحساب‌های الکترونیک مبنای مالیات ستانی سیستمی قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کد خبر : ۱۵۵۲۰۰

به گزارش ایبِنا، مهدی موحدی بکنظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگو با شبکه خبر گفت: با توجه به لایحه تسهیل اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، حساب‌های الکترونیک مبنای مالیات ستانی سیستمی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان یک قانون بسیار مترقی است، بیان داشت: این قانون یک تفاوت و تغییر پارادایمی را در شیوه رسیدگی به مالیات مودیان ایجاد می‌کند و به طور خاص به عنوان بستر اجرای مالیات ارزش افزوده فرآیند جدیدی را طراحی و پیشنهاد می‌دهد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

موحدی بکنظر در ادامه تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی از سال ۱۳۹۸ موظف به اجرا و پیاده سازی این قانون بوده که به طور خاص در چندماهه اخیر تلاش‏های قابل توجهی داشته و در کنار آن تعامل بسیار خوبی با دستگاه‏های ذیربط و نهاد‌هایی که به نوعی باید کمک کار باشند و هماهنگی را بتوانند انجام بدهند، داشته است.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه این قانون توسط این سازمان در حال پیاده سازی است، اما مستلزم یک سری شرایط و یک سری هماهنگی‌های بین نهادی است، افزود: علاوه بر لزوم ایجاد هماهنگی عمومی، تعامل بسیار خوبی هم با مودیان در این چند ماهه اخیر هم از جهت آموزش و هم به لحاظ فرهنگ سازی و تبلیغاتی برای این که این شرایط را مهیاتر کنیم و و مودیان وارد یک فرآیند مالیات ستانی متفاوتی نسبت به گذشته شوند، انجام داده ایم.

موحدی بکنظر خاطرنشان کرد: همه اتفاقاتی که در عرصه اقتصادی قرار است در قالب تعاملات اقتصادی و فروش تحقق پیدا کند، به صورت صورتحساب‌های الکترونیک باید ثبت شوند، چراکه حساب‌های الکترونیک مبنای مالیات ستانی سیستمی قرار می‌گیرند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور به ضمانت‌های اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی هم اشاره کرد و گفت: اگر فردی نخواهد الزام قانونی در خصوص ارسال صورت صورتحساب الکترونیک را انجام ندهد، مشمول جرایم قانونی خواهد بود و طبیعتا رسیدگی متعارف در سازمان امور مالیاتی برای آن حاکم خواهد شد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری