طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

هدف‌گذاری برای تجارت ۴۰ میلیارد دلاری با عراق

کد خبر: 40967
زمان انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران هدف میان مدت تجارت با عراق را ۲۰ میلیارد دلار و هدف بلندمدت را ۴۰ میلیارد دلار عنوان کرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کد خبر : ۱۵۵۴۶۰

به گزارش ایبِنا، مهدی ضیغمی در کمیته مشترک تجاری ایران و عراق، با اشاره به روابط پایدار تجاری دو کشور و افزایش تبادلات تجاری، اظهار کرد: با در نظر گرفتن بحث توازن تجاری، قابلیت افزایش مراودات تجاری ایران و عراق تا ۳۰ تا ۴۰ میلیارد دلار نیز وجود دارد.

وی با اشاره به جایگاه ایران در تولید تجهیزات پزشکی، اقلام دانش بنیان، های‌تک و غیره، تصریح کرد: این آمادگی را داریم که در راستای انتقال تکنولوژی و کمک به عراق برای افزایش صادرات به سایر کشور‌های عربی، امکانات خود را در اختیار این کشور قرار دهیم.

ضیغمی افزود: از سوی وزارت صمت حمایت همه جانبه خود را از صنعتی شدن عراق تا ۲۰۳۵ اعلام می‌کنیم و آمادگی داریم امکانات خود را در اختیار این کشور قرار دهیم. امیدواریم با حل مشکلات از جمله در حوزه لجستیک به اهدافی که روسای جمهور تعیین کردند برسیم.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

رئیس سازمان توسعه تجارت همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور، برنامه‌ها و راهکار‌های همکاری دو جانبه برای تحقق هدف میان مدت تجارت ۲۰ میلیارد دلار و بلندمدت ۴۰ میلیارد دلار، راهکار‌های برقراری توازن تجاری دو کشور و کمک ایران به توسعه زیرساخت‌های صنعتی عراق و افرایش صادرات این کشور به ایران، بررسی ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های غیرتعرفه‌های مثل محدودیت‌های فصلی و همچنین بحث‌های استانداری، بحث لجستیک و تبادلات مالی، بررسی راهکار‌های جلوگیری از بروز اختلافات و تسهیل برطرف کرن اختلاف‌های تجار دو کشور را از جمله محور‌های این کمیته عنوان کرد.

ضیغمی بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های خدمات فنی و مهندسی در عراق و حل مشکلات شرکت‌های فعال در این حوزه و همچنین موضوعات مرزی و بازارچه‌های مشترک را از دیگر اهداف تشکیل این جلسه عنوان کرد.

 

منبع: ایسنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری