طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تولید خودروی ایرانی در ارمنستان

کد خبر: 4397
زمان انتشار: ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

رییس سازمان توسعه تجارت همچنین در پیشنهادی از علاقه یکی از خودروسازهای داخلی به راه اندازی خط تولید در ارمنستان اشاره کرد و گفت: با توجه به عضویت ارمنستان در اتحادیه اوراسیا، این اقدام می تواند برای ۲ کشور دستاوردهای خوبی داشته باشد.

 

پیمان پاک با بیان اینکه در اواسط ماه اکتبر هیأت بزرگ تجاری از ایران همزمان با افتتاح مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در ایروان عازم ارمنستان خواهد شد، گفت: برای شروع شرکت‌های ایرانی در این مرکز مستقر شده اند که امیدواریم به توسعه روابط تجاری دو کشور منجر شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

 

وی به توسعه همکاری ها در حوزه معادن نیز اشاره ای داشت و  در خصوص حضور شرکت های ایرانی در ارمنستان برای ساخت جاده، گفت: پروژه احداث جاده “سیسیان” در ارمنستان برای دو کشور مهم است.

 

تریان، معاون وزیر اقتصاد ارمنستان نیز با استقبال از حضور شرکت های ایرانی در پروژه های جاده سازی ارمنستان، اظهارداشت: در خصوص تهاتر کالا مذاکرات طولانی داشتیم که اکنون در حال به ثمر نشستن است و خوشحالیم که دو کشور شرکت های کارگزاری خود را برای تهاتر شناسایی کرده اند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

 

وی با تاکید بر اینکه از نظر ارمنستان بازنگری در بحث مالیات و عوارض جاده ای موضوع بسیار مهمی است، ادامه‌داد: کارشناسان ما بررسی های زیادی کردند که تاثیر بسیار زیادی روی توسعه روابط تجاری دو کشور داشته باشد.

 

پیمان پاک نیز در این خصوص گفت: تشکیل یک کارگروه برای بازنگری در بحث عوارض جاده ای ارمنستان اقدام مفید و رو به جلو درتوسعه روابط تجاری دو کشور محسوب می شود.

 

معاون وزیر اقتصاد ارمنستان همچنین با استقبال از ساخت خودروی ایرانی در این کشور، گفت: ما آماده هستیم تا در بحث زیرساخت و تامین زمین مناسب با شرکت ایرانی همکاری داشته باشیم و پیشنهاد می کنیم هیأتی  به ارمنستان سفر کنند تا مقدمات این پروژه آماده شود.

 

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنیم همراه این هیأت خودرویی، هیأتی متشکل از تولیدکنندگان لوازم خانگی و الکترونیکی نیز به ارمنستان اعزام شوند، زیرا مایل هستیم در این خصوص نیز خط تولید مشترک احداث شود.

 

در ادامه این دیدار طرفین در خصوص راهکارهای مختلف برای حل مشکلات ترانزیت کالا از ایران به ارمنستان و روسیه بحث و تبادل نظر کردند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری