طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بدهی‌های خارجی ایران ۱۷ درصد کاهش یافت

کد خبر: 4407
زمان انتشار: ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

میزان بدهی‌های خارجی ایران در پایان تیر ماه ۱۴۰۱ به ۷ میلیارد و ۱۷۳ میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۷.۳ درصد کاهش داشته است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کد خبر : ۱۴۱۰۶۱

به گزارش خبرنگار ایبِنا، براساس آخرین آمار بانک مرکزی میزان بدهی خارجی ایران در پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ براساس سررسید اولیه بدهی‌ها ۷ میلیارد و ۱۷۳ میلیون دلار است که ۵ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار آن بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و یک میلیارد و ۷۷۲ میلیون دلار از این میزان بدهی‌های کوتاه مدت است.

این تعهدات بالفعل ایران بر مبنای یورو نیز رقمی بالغ بر ۷ میلیارد و ۲۳ میلیون یورو محاسبه شده که ۵ میلیارد و ۲۸۹ میلیون یورو از این میزان حجم بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و یک میلیارد و ۷۳۴ میلیون یورو حجم بدهی‌های کوتاه‌مدت است.

حجم بدهی‌های خارجی ایران در پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰ معادل ۸ میلیارد و ۶۷۵ میلیون دلار بوده است که این آمار حکایت از کاهش حجم بدهی‌های خارجی ایران در چهار ماهه سال ۱۴۰۱ دارد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

لازم به ذکر است که نسبت بدهی‌های خارجی ایران به تولید ناخالص داخلی رقم پایینی به شمار می‌رود و مقایسه شاخص نسبت بدهی خارجی ایران به تولید ناخالص داخلی با سایر کشور‌ها نشان می‌دهد که ایران در زمره کشور‌هایی است که کمترین میزان بدهی خارجی را در جهان دارد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری