طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

کمیسیون تلفیق منابع درآمدی بودجه ۱۴۰۱ را بررسی کرد

کد خبر: 765
زمان انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

سخنگوی‌ کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده با حضور وزرای نفت و اقتصاد در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش ایسنا، رحیم زارع در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق گفت: این جلسه با هدف بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده با حضور پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه، خاندوزی و اوجی وزرای اقتصاد و نفت، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان خصوصی سازی برگزار شد.

وی توضیح داد: در این جلسه آقای پورمحمدی منابع عمومی بودجه را ۱۳۷۰ هزار میلیارد تومان را بیان کرد. ۶۶۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات، گمرک، حقوق گمرکی و سهام شرکت‌های دولتی، ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و گاز و میعانات نفتی و ۲۹۵ هزار میلیارد تومان از طریق فروش اوراق، واگذاری شرکت‌ها و سهام محقق خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

زارع با اشاره به صحبت های وزیر نفت گفت: وزیر نفت سهم کل فروش نفت را در بودجه سال آینده حدود ۲۹.۸ میلیارد دلار بیان کرد که ۱۱.۹ میلیارد دلار آن سهم صندوق توسعه ملی، ۱۳.۶ سهم دولت و حدود ۴.۳ میلیارد دلار آن نیز بابت سهم ۱۴.۵ درصد به شرکت نفت است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: آقای اوجی گفت که در بودجه سال ۱۴۰۱ روزانه یک میلیون و دویست هزار بشکه به قیمت ۶۰ دلار و با نرخ تسعیر ارز ۲۳ هزار تومانی و فروش ۱۴۵ هزار بشکه میعانات گازی در نظر گرفته شده است. وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز درباره درآمدهای مالیاتی در سال آینده گفت که بیش از ۵۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود که این رقم نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش داشته است. 

زارع ادامه داد: وزیر اقتصاد درباره دغدغه نمایندگان در خصوص افزایش مالیات و فشار آن بر زندگی و معیشت مردم گفت که سهم مالیات ۵ درصد کاهش داشته و نرخ تورم نیز کاهش پیدا می کند.

وی در پایان گفت که کمیسیون تلفیق از فردا صبح وارد بررسی یخش درآمدی بودجه می شود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری