طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تایید لایحه ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان

کد خبر: 7950
زمان انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

سخنگوی شورای نگهبان: لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری بررسی و تایید شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کد خبر : ۱۴۲۶۴۰

به گزارش خبرنگار ایبِنا، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود که صبح امروز شنبه ۱۴ آبان‌ماه برگزار شد، گفت: لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری مورد بررسی قرار گرفت و خلاف شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

 

محاسبه افزایش حقوق‌ها از چه زمانی است؟

 

پیش از این جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس در مورد لایحه همسان‌سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت، گفته بود: این مصوبه از اول مهر ماه لازم‌الاجراست و افزایش حقوق در نظر گرفته شده در این مصوبه برای کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری باید در حقوق مهرماه و ماه‌های بعدی اعمال شود.

 

وی افزود: مضاف بر اینکه، این افزایش حقوق در احکام حقوقی سال ۱۴۰۲ کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری اعمال خواهد شد.

 

همچنین معاون امور مجلس رئیس جمهور نیز پیش از این زمان اجرای لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان را مهرماه اعلام کرده و گفته بود: معمولا دولت‌ها اواخر سال که متمم بودجه را تحویل می‌دهند با کسری بودجه مواجه می‌شوند و می‌خواهند از برخی از هزینه‌ها عبور کنند تا بتوانند آن سال را به آخر برسانند، اما خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده و افزایش درآمدی که ایجاد شد دولت می‌تواند لایحه متناسب‌سازی حقوق را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

 

این افزایش حقوق پس از محاسبه برای ماه‌های گذشته و پیش‌رو محاسبه و پرداخت می‌گردد.

 

افزایش حقوق چقدر است؟

 

براساس لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری، کارکنان نیرو‌های مسلح به استناد تبصره ۳ ماده ۱۱۷ قانون خدمات کشوری مشمول ۲۰ درصد افزایش حقوق بیشتر خواهند شد.

 

به گفته کوچکی نژاد، مجموع افزایش حقوق در نظر گرفته شده برای بازنشستگان کشوری و لشکری با محاسبه حق اولاد و حق عائله‌مندی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و برای کارکنان و شاغلان با محاسبه حق اولاد و حق عائله‌مندی حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

 

وی افزود: پس از اصلاح و افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان تأمین اجتماعی لازم بود ترمیمی در حقوق کارکنان و بازنشستگان صندوق‌های کشوری و لشکری نیز اعمال شود که این کار دولت اقدامی مفید در جهت افزایش قدرت خرید این قشر از جامعه است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری