طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بیش از یک میلیون مددجوی کمیته امداد سهام عدالت ندارند

کد خبر: 17555
زمان انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، حسین خدرویسی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه براساس فهرست کمیته امداد، یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۵۰ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد از جاماندگان سهام عدالت هستند، گفت: فرآیند اختصاص سهام عدالت به جاماندگان از یک سال گذشته شروع شده است.

خدرویسی با اشاره به اینکه دولت از نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد تعداد مددجویان جامانده را برای اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها خواسته بود، افزودد: کمیته امداد در گذشته فهرست آماری جاماندگان سهام عدالت را به دولت ارائه کرده است و اکنون دولت بعد از رفت و برگشت‌ها، آئین نامه اجرایی آن را مصوب کرده است.

سیزدهم آذر اعلام شد که طبق تصویب‌نامه هیات وزیران با معرفی افرادی که به عنوان جامانده سهام عدالت شناسایی شده‌اند، میزان سهامی که به این افراد اختصاص خواهد یافت و نام شرکت‌هایی که سهام خود را به جاماندگان تخصیص می‌دهند، مشخص شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

طبق این تصویب نامه، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی سازی) مکلف شد در مرحله اول از محل باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در بنگاه‌های قابل واگذاری نسبت به واگذاری مستقیم سهام به افراد فاقد سهام عدالت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور و سه دهک اول ایثارگران اقدام کند.

مبلغ سهام مورد واگذاری به هر یک از مشمولان معادل حداکثر یکصد میلیون ریال با اعمال ۵۰ درصد تخفیف به صورت اقساط سالانه و به مدت ۱۰ سال است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری