طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

دولت‌ها هیچ عزمی برای پرداخت طلب تاریخی تامین اجتماعی ندارند

کد خبر: 9203
زمان انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، شهرام غفاری با تاکید بر اینکه به تعهداتمان در قبال طرح دارویار عمل کردیم، گفت: سازمان برنامه و بودجه به تعهداتش عمل نکرده زیرا قرار بود دو اعتبار یکی برای تسویه معوقات و دیگری نیز برای طرح دارویار پرداخت کند اما تنها یک مبلغ را اختصاص داد و ما با افزودن هزار میلیارد تومان به آن بخشی از بدهی‌هایمان به داروخانه ها را پرداخت کردیم و تنها بدهی شهریور و مهرماه باقی مانده است.

وی افزود: در بخش هزینه های دانشگاهی هم بدهی آبان ماه را پرداخت کردیم و کل مبلغ بدهی باقی مانده طلب دانشگاه ها در سال گذشته ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و طلب بخش خصوصی هم ۱۹۰ میلیارد تومان است.

غفاری یادآور شد: قرار بود سازمان برنامه و بودجه مبلغی را نه به صورت بلاعوض و اعانه بلکه از محل مطالبات سازمان تامین اجتماعی به صورت نقدی پرداخت کند اما متاسفانه اختصاص نداد و هیچ قولی هم برای پرداخت ندادند بنابراین تامین اجتماعی و بانک رفاه تفاهم نامه ای را با وزارت بهداشت منعقد کردند که از مطالبات، ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان را در قالب این تفاهم نامه تا هفته جاری پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی در مورد عدم پذیرش بیمه تامین اجتماعی در برخی مراکز درمانی، گفت: بدهی ها هیچ ربطی به ارائه خدمت ندارد و هیچ مرکز و مقام اجرایی در سطح کشور اجازه ندارند که بگویند در نظام دولتی خدمات ارائه نمی کنیم.

وی ادامه داد: اطلاعیه ای در بیمارستانی به صورت غیررسمی و بدون اسم، مهر و امضا نصب شده بود که خودشان هم کتمان کردند و وزیر بهداشت و معاونان ایشان به شدت با آن بیمارستان برخورد و تاکید کردند که این اقدام خلاف قانون است و قانون چنین اجازه ای به هیچ مقامی را نمی دهد که خدمات را به بدهی ها گره بزند؛ ما چند هزار صد میلیارد تومان از دولت طلب داریم مگر می توانیم بگوییم بیماران را پذیرش نمی کنیم.

غفاری در مورد طلب دولت به تامین اجتماعی با یادآوری اینکه بدهی دولت به تامین اجتماعی تاریخی است و ربطی به این دولت و دولت گذشته ندارد، تصریح کرد: هنوز هیچ مقام اجرایی در گذشته و حال به اهمیت نقش سازمان تامین اجتماعی و پرداخت طلب آن ایمان نداشته و ندارند و به ظاهر همه از پرداخت طلب سخن می گویند اما متاسفانه در عمل به آن هیچ توجهی ندارند و هنوز باور قلبی در وجودشان به وجود نیامده است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری