طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است
دولت؛ خواستار آرامش اقتصادی

خاندوزی از ابلاغ بسته حمایتی جبران خسارات قطعی اینترنت خبر داد

طلوع اقتصاد، وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که دولت بسته حمایتی جبران لطمات قطعی اینترنت به فعالان اقتصادی را در هفته‌های گذشته آماده و به‌زودی ابلاغ خواهد کرد.
کد خبر: 4614
زمان انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد، وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که دولت بسته حمایتی جبران لطمات قطعی اینترنت به فعالان اقتصادی را در هفته‌های گذشته آماده و به‌زودی ابلاغ خواهد کرد.

احسان خاندوزی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به ناامنی‌های اجتماعی هفته‌های گذشته گفت: «لطمات وارد شده به بخش‌های اقتصادی باید به رسمیت شناخته شوند زیرا امنیت کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری، شاخص‌های مختلف اقتصادی و معیشت مردم شامل فعالان بخش حقیقی اقتصاد، تجار و اصناف را تحت تاثیر قرار می‌دهد. دولت خواستار بازگشت آرامش وضعیت اقتصادی است تا لطمات وارد شده به بخش‌های مختلف جبران شود، به همین دلیل بسته‌های حمایتی از فعالان اقتصادی تهیه شده که در صورت تأیید از سوی مراجع ذی صلاح اجرایی خواهد شد.»

خاندوزی تاکید کرد که امنیت کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری مورد تفاهم دولت و بخش خصوصی است. او تصریح کرد که به‌دنبال بازگشت آرامش و امنیت به این بخش هستیم.

یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار؛ خسارت یک ساعت قطعی اینترنت
در این نشست حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز با بیان اینکه کسب‌و‌کارهای بزرگ به دلیل قطعی اینترنت دچار آسیب شده‌اند، تصریح کرد: «بر اساس سهم حوزه آی‌تی در جی‌دی‌پی کشور، هر ساعت قطعی اینترنت یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به اقتصاد ضرر وارد می‌کند.»

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

ا‌و با اشاره به اینکه فیلترینگ استفاده از وی‌پی‌ان را ۳۰ درصدی افزایش داده است، خاطرنشان کرد: «نه تنها کسب‌وکارهای کوچک بلکه فعالیت‌های بزرگ با محدودیت اینترنت آسیب دیده‌اند زیرا نمی‌توان تجار خارجی را مجبور به استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی کرد.»

سلاح ورزی تاکید کرد که معیشت حدود ۹ میلیون نفر از جمعیت کشور که محصولات خود را به صورت آنلاین عرضه می‌کردند، دچار خطر شده و ادامه این شرایط مهاجرت نخبگان و استارتاپ‌ها را افزایش و سرمایه گذاری را کاهش می‌دهد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *