طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

دیدار وزیر نیرو با مقامات انرژی کشورهای صادرکننده گاز در دوحه

کد خبر: 981
زمان انتشار: ۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، در جریان دیدار دو جانبه رئیس جمهور ایران با امیر قطر، ۱۴ سند همکاری در زمینه‌های مختلف به امضا رسید که از میان اسناد امضا شده، شش سند همکاری توسط وزیر نیرو به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر و مابقی نیز توسط وزرای حاضر در هیئت عالی‌رتبه ایرانی امضا شد.

بر این اساس، توسط علی‌اکبر محرابیان، سندهایی در خصوص اتصال شبکه‌های برق ایران و قطر و همکاری در حوزه‌های استاندارد، ورزش و جوانان، مناطق آزاد، آموزش عالی و فرهنگی و هنری به امضا رسید.

دیدار وزیر نیرو با مقامات انرژی کشورهای صادرکننده گاز در دوحه

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وزیر نیرو در حاشیه اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز در دوحه، قرار است با مقامات انرژی کشورهای حاضر در اجلاس مذکور دیدار و گفت‌وگو کند.

این گزارش می‌افزاید، در همین رابطه امروز دیدار وزیر نیرو با وزیر انرژی الجزایر انجام می‌شود.

این دیدار از آن جهت حائز اهمیت ویژه است که اولاً مسئولیت کمیسیون همکاری‌های مشترک ایران و الجزایر اخیراً با مصوبه هیئت دولت به وزارت نیرو واگذار شده است و دوماً کشور الجزایر به عنوان کشوری غنی از ذخایر گاز و سوخت‌های فسیلی، بازار بسیار مناسبی برای صدور کالا و خدمات فنی، مهندسی ایران به ویژه در حوزه آب و برق است که در این دیدار زمینه‌های لازم برای توسعه روابط فراهم می‌شود.

همچنین فردا بعدازظهر دیدار دو جانبه‌ای بین وزیر نیرو و وزیر انرژی آذربایجان انجام خواهد شد که با توجه به اتصال شبکه‌های برق دو کشور و پروژه اتصال شبکه برق ایران به روسیه از طریق آذربایجان و همچنین مراودات برقی شرکت‌های ایرانی با کشورهای آذربایجان و لزوم زمینه‌سازی شرکت‌های ایرانی در بازسازی قره‌باغ، این دیدار حائز اهمیت است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری