طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تورم با وجود حذف ارز ترجیحی به ۳۹ درصد کاهش یافت/ کشور تاکنون این میزان ذخیره کالا نداشته

کد خبر: 7070
زمان انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

وی علت این امر را رسیدن ایران به نقطه بازدارندگی از نظر قدرت نظامی برشمرد و گفت: دیگر در مخیله کسی هم خطور نمی‌کند که به ایران حمله نظامی داشته باشد.

 

معاون اول رئیس‌جمهور با انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور گفت: دشمن حالا از نقطه اقتصاد به ما فشار وارد می‌کند چون می داند نقطه آسیب ما همین نقطه است و ما در اقتصاد به نقطه بازدارندگی نرسیده‌ایم در حالی که کشور به لحاظ اقتصادی نیز باید به نقطه بازدارندگی برسد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

 

وی اظهار داشت: در ابتدای دولت سیزدهم تصویر کشور از نظر اقتصادی، یک اقتصاد سراپا تهدید بود زیرا ذخایر کالاها، درآمد نفتی و فروش نفت به حداقل خود رسیده بود.

 

مخبر یادآور شد: در ابتدای دولت سیزدهم کرونا هر روز جان ۷۰۰ نفر از هموطنانمان را می گرفت و کشورهای تولیدکننده واکسن در کمال بی انصافی با اینکه پول واکسن را از دولت قبل گرفته بودند به ما واکسن تحویل نمی‌دادند و وقتی به ما واکسن تحویل دادند که کشور به مرحله تولید واکسن رسیده بود.

 

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت سیزدهم توانست نفت بفروشد و منابع آن را نیز در اختیار بگیرد، افزود: توانستیم واکسن را وارد و حتی در داخل نیز تولید کنیم؛ همچنین ذخایر  کالاها را به نقطه اطمینان رساندیم به طوری که کشور تا کنون تا این میزان ذخیره کالا نداشته و امروز ۱۳۰ درصد ذخیره کالای اساسی داریم.

 

وی با اشاره به انجام اصلاحات سنگین در دولت مردمی خاطرنشان کرد: دولت ارز ترجیحی را حذف کرد و وابستگی به خارج در خرید گندم و جو را کاهش داد. شهریور سال گذشته با تورم ۵۹ درصدی مواجه بودیم که شهریور امسال با وجود حذف ارز ترجیحی این تورم به ۳۹  درصد کاهش یافت.

 

مخبر تأکید کرد: باید محکم بایستیم و کشور را در مقابل تهدیدهای اقتصادی به نقطه بازدارندگی برسانیم و این کار فقط با به صحنه آوردن مردم می‌توان انجام داد.

 

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری