طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

جزئیات زیان ۲ هزار میلیاردی مخابرات

کد خبر: 7934
زمان انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

 ثابت ماندن تعرفه خدمات شرکت مخابرات ایران منجر به زیان‌ده شدن این شرکت شده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کد خبر : ۱۴۲۶۳۷

به گزارش ایبِنا، مجید سلطانی، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران، در جریان سفر استانی خود به یزد در دیدار با مدیران مخابرات این منطقه با اشاره به طرح توسعه فیبرنوری (نجما) اظهار کرد: اجرای طرح نجما در مناطق و ارایه سرویس باند پهن بر این بستر مشکلات مخابراتی در استان‌ها را بهبود می‌بخشد.

وی افزود: با توجه به اینکه اولویت شرکت مخابرات ایران در سال جاری توسعه فیبر نوری در استان‌ها است، امیدواریم که شرایط برای اجرای این طرح در تمامی استان‌ها مهیا شود. ثابت ماندن تعرفه خدمات شرکت مخابرات ایران در طول سالیان گذشته منجر به زیان‌ده شدن این شرکت شده است و به گفته رئیس هیات مدیره مخابرات، در سال مالی ۱۴۰۰ زیان مخابرات از ۲ هزار میلیارد تومان عبور کرده است.

طبق اعلام شرکت مخابرات ایران، سلطانی از دیگر مباحثی که در این نشست به آن اشاره کرد تغییر تعرفه تلفن ثابت بود که گفت: نگهداری خطوط تلفن برای مخابرات هزینه دارد که این تعرفه از سال ۱۳۸۸ ثابت مانده و چرخ توسعه شرکت مخابرات ایران را کند کرده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه به توضیحاتی درباره طرح جامع نیروی انسانی در استان‌ها پرداخت و افزود: با توجه به بازنشسته شدن نیروی‌های شاغل در مناطق، هر استان می‌تواند بر اساس چابکی و کاهش هزینه‌های انسانی و نیز بالا بردن بهروری سازمان، طرح جامع نیروی انسانی را به شرکت مخابرات ارائه دهد.

در این نشست مدیران مشکلات و مسائل خود را پیرامون حوزه مربوطه‌ی خود از جمله مسائل مالی، مطالبات، نیروی پیمانکاری، نصب تجهیزات و … بیان کردند که مهندس سلطانی به این سئوالات پاسخ گفت.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری