طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

شرکت فولاد بستان آباد در آستانه بهره برداری است

کد خبر: 21795
زمان انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، صابر پرنیان اظهار کرد: در راستای طرح های توسعه ای تکمیل زنجیره فولاد، طرح شمش و بیلت فولادی شرکت فولاد بستان آباد شهرک تخصصی تیکمه داش با اشتغالزایی ۵۰۰ نفر با بیش از ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی امسال افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: اکنون ۵۰ واحد تولید فولاد در آذربایجان شرقی فعال هستند که پنج میلیون تن محصولات فولادی شامل میلگرد، تیرآهن، پروفیل، لوله، بیلت و شمش فولاد تولید می کنند.

پرنیان یادآور شد: تولید بیلت و شمش فولادی مهم تر از انواع دیگر است که با بهره برداری از واحد جدید فولاد تیکمه داش بستان آباد بر ظرفیت تولید استانی افزوده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اجرای طرح راهیان پیشرفت در استان و اهمیت آن گفت: در حوزه تولید پیشرفت های خوبی انجام شده است ولی متاسفانه گاهی اوقات این موارد در جامعه مطرح نمی شود این در حالی است که تبیین توانمندی های صنعتی، امید را به جامعه تزریق می‌کند.

پرنیان افزود: امسال در بسیاری از واحدهای بزرگ صنعتی مانند محصولات لوازم خانگی، قطعه سازی، بلبرینگ، برق و الکترونیک و محصولات صنایع غذایی در استان افزایش تولید داشتیم.

وی با بیان اینکه تبریز پایتخت جهانی فرش دستبافت و تابلو فرش است، گفت: بزرگترین شهرک صنعتی کشور و بزرگترین شهرک صنعتی شیشه آسیا با حجم تولید متنوع در آذربایجان شرقی قرار دارد.

پرنیان در خصوص ظرفیت بالای شهرک فولاد و شهرک خصوصی کیف و کفش افزود: مشکلاتی در بخش صنعت وجود دارد ولی بخش خصوصی توانمند استان در حال توسعه است و در این زمینه با تمام توان در کنار فعالان بخش خصوصی هستیم.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری