طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تولیدات صنعت هسته‌ای در بخش پزشکی سبب عبور از تحریم‌ها شده است

کد خبر: 22163
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سید محمدرضا میرتاج الدینی، در خصوص اهمیت توسعه صنعت هسته ای در حوزه های مختلف اعم از تولید رادیوداروها و سامانه‌های پرتودهی، گفت: خوشبختانه کشورمان توانسته با راهبرد مشخصی در حوزه هسته ای به پیشرفت ها و دستاوردهای گوناگونی دست پیدا کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افزایش ظرفیت غنی سازی، شتاب‌دهنده ها، رادیوداروها، سامانه‌های پرتودهی و غیره از جمله دستاوردهای یاد شده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های پزشکی صنعت هسته ای امروزه دارای اهمیت است زیرا بیمارانی در کشورمان وجود دارند که به رادیودارو نیاز دارند، ادامه داد: این مهم در حالیست که متاسفانه غربی ها در این عرصه کشورمان را تحریم کرده و در مقابل همواره دم از اهمیت رعایت حقوق بشر می زنند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه پیشرفت علوم و فنون هسته‌ای موجب شده ایران در قله های دانش این عرصه قرار بگیرد، افزود: متاسفانه پیش از انقلاب در این حوزه خودباختگی وجود داشت و برای تامین نیازها حتما باید به غربی ها تکیه می کردیم.

عضو فراکسیون نیروهای انقلاب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قوه مقننه نیز همواره در کنار سازمان انرژی اتمی قرار داشته و تلاش کرده با تصویب قوانین زمینه توسعه و رشد این صنعت را بیش از پیش فراهم کند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری