طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است
معاون امور صنایع وزارت صنعت

اعطای ۴۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن

تا پایان مهر ماه امسال، بیش از چهارهزار واحد صنعتی جدید در کشور پروانه بهره‌داری جدید اخذ کردند و نزدیک به ۹۰ هزار نفر در این واحدها مشغول به کار شده‌اند که این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان‌دهنده رشد حدود ۱۵ درصدی است.
کد خبر: 408
زمان انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد، از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی‌نیارکی» در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه و همایش بین المللی فرآورده‌های آرایشی بهداشتی و شوینده، به تبیین وضعیت صنعت کشور پرداخت و افزود: تا پایان مهر ماه امسال، بیش از چهارهزار واحد صنعتی جدید در کشور پروانه بهره‌داری جدید اخذ کردند و نزدیک به ۹۰ هزار نفر در این واحدها مشغول به کار شده‌اند که این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان‌دهنده رشد حدود ۱۵ درصدی است.

وی با قدردانی از همراهی سیستم بانکی با بخش صنعت و معدن، اظهار داشت: در قانون برنامه‌ی ششم توسعه،‌ سهم بخش صنعت و معدن از کل تسهیلات سالیانه ۴۰ درصد پیش‌بینی شده است که تاکنون ۳۰ درصد از نقدینگی مورد نیاز بنگاه‌ها از طریق سیستم بانکی تامین شده و با توجه به افزایش تورم تولیدکننده امیداوریم تا پایان سال ۱۰ درصد باقی‌مانده از سهم صنعت نیز توسط موسسه‌های پولی و بانکی به بخش مولد کشور اختصاص یابد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت با یادآوری شرایط سخت در زمان آغاز همه‌گیری کرونا، گفت: در ابتدای همه‌گیری کرونا با کمبود شدید مواد ضدعفونی و ماسک روبه‌رو بودیم، اما با همت صنعتگران کشور و در فاصله‌ای کوتاه نه‌ فقط نیاز کشور تامین شد بلکه به مرحله‌ای رسیدیم که اکنون از امکان صادرات در زمینه‌های مختلف محصولات مرتبط با کرونا برخورداریم.

وی اضافه کرد: امروز فرصت مناسبی برای ارتقای سطح دانشی در حوزه‌های مختلف تولید مهیا است و لازم است بنگاه‌های تولیدی در تعامل با مراکز تحقیق و توسعه و شرکت های دانش‌بنیان به این امر اهتمام داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

صادقی‌نیارکی در پایان، پیگیری توسعه صادرات را یکی از ماموریت‌های همایش‌ها عنوان کرد و گفت: به بنگاه‌های تولیدی کمک می‌شود تا ضمن معرفی و عرضه‌ دستاوردهای خود از این فرصت برای حضور در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی بهره بگیرند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سیزده =