طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تاکید بر برنامه‌ریزی مناسب برای مایحتاج شب عید و ماه‌ رمضان

کد خبر: 505
زمان انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور، محمد مخبر روز چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار از هماهنگی مطلوب بین دستگاههای متولی برای حل چالش‌های موجود خصوصا در ماههای اولیه شروع به کار دولت، براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار قدردانی و تاکید کرد: این موضوع یک کار جمعی است  که با مشارکت گروهی اتفاق افتاده و استمرار آن نیز به همین تعاون و همدلی وابسته است.

معاون اول رییس‌جمهور، توسعه اقتصاد دیجیتال و بهره برداری از برنامه‌های نرم افزاری را یکی از راههای نجات بیماری اقتصاد در حوزه توزیع کالاها و خدمات و حذف واسطه‌های غیر ضرور دانست و تاکید کرد: در این زمینه لازم است واحدهای سنتی نیز جایگاه خود را در این نظام توزیعی هوشمند بازآفرینی کنند.

در این جلسه گزارشی از توزیع اینترنتی و هوشمند کالاهای اساسی با قیمت مصوب درب خانه، ارائه و با توجه به پیامدهای مطلوب آن بر تنظیم عرضه، قیمت و سهولت دسترسی مقرر شد تا با رفع برخی نقایص پیشنهاداتی برای افزایش سطح توزیع و گسترش اقلام و محدوده جغرافیایی آماده و اجرایی شود. بر این اساس پس از توزیع موفق ۵ قلم کالای اساسی شامل مرغ، تخم مرغ، برنج، شکر و روغن در یک ماه گذشته، توزیع چهار قلم کالای لبنی شامل شیر، پنیر، ماست و کره نیز در دستور کار فروش اینترنتی و توزیع هوشمند با قیمت مصوب قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در جلسه ستاد تنظیم بازار گزارشی نیز از نحوه عملکرد تیم‌های دستگاههای نظارتی و همچنین نحوه ساماندهی ظرفیت‌های مردمی توسط بسیج در حوزه پایش گرانفروشی و احتکار ارائه و مقرر شد این اقدام در تمامی زنجیره تولید تا عرضه از کارخانه تا خرده فروشی بیش از پیش مورد توجه و رصد جدی قرار گیرد. در این زمینه پیشنهاداتی نیز مبنی بر افزایش سرعت در برخورد با متخلفان و ارتقای قدرت بازدارندگی و اثرگذاری اقدامات مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که وزرای کشور، صمت، جهادکشاورزی، دادگستری و سخنگوی دولت نیز حضور داشتند، مقرر شد اقدامات لازم برای تامین مرکبات و خرما و سایر ملزومات برای شب عید و ماه مبارک رمضان به مقدار نیاز کشور انجام شده و از هم اکنون برنامه ریزی مناسب برای تنظیم بازار و قیمت ها در آن برهه زمانی توسط وزارت جهاد کشاورزی طوری انجام شود که مایحتاج مورد نیاز مردم دچار مشکل نشود.

عملکرد قرارگاههای استانی در حوزه تنظیم بازار نیز مورد واکاوی قرار گرفت و گزارشی از وضعیت و پراکندگی فعلی آنها در کشور ارائه و در این زمینه مقرر شد این اقدامات با نظارت وزارت کشور و همکاری سایر دستگاهها درتمام کشور با جدیت ادامه یابد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری