طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تولیدکننده سمنان نوآور تولید ژل میکروسیلیکا برای تحول در صنایع بتن شد

کد خبر: 532
زمان انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش ایرنا، مدیرعامل کارخانه فروسیلیس ایران روز دوشنبه به رسانه ها گفت: متخصصان این واحد تولیدی موفق شدند از غبار حاصل از تولید فروسیلیس، ژل میکروسیلیکا با نام تجاری فروژل تولید کنند.
محمد علی کیپور گفت: فروژل به عنوان افزودنی ارتقادهنده در کیفیت، مقاومت و پایایی و دوام بتن کاربرد دارد.
مدیر عامل کارخانه فروسیلیس با اشاره به اینکه این دستاورد دانش‌بنیان پس از ۶ ماه گذران مراحل علمی و آزمایشگاهی به تولید انبوه رسید، گفت: در حال حاضر سالانه پنج هزار تن فروژل در این کارخانه تولید می‌شود.
کیپور ابراز داشت: با تولید فروژل میزان خام فروشی پودر میکروسیلیکا تا دوسوم کاهش می یابد و ارزش افزوده آن دو برابر افزایش یافته است.

ارزآوری پنج میلیون دلاری طی ۶ ماه ۱۴۰۰

مدیر عامل کارخانه فروسیلیس با اشاره به اینکه نیمه نخست امسال ۲ هزار تن صادرات پنج میلیون دلار ارزآوری از سوی این واحد تولیدی برای کشور داشت، بیان کرد: تولید ۲۵ هزار تنی محصولات این واحد بخش مهمی از نیاز صنعت فولاد و ریخته گری کشور را تامین می کند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی یادآور شد: سالانه سه هزار تن فروسیلیکو منیزیم و هشت هزار تن غبار میکروسیلیکا در کارخانه فروسیلیس ایران در سمنان تولید می شود.

وی تامین برق مورد نیاز این کارخانه را مهمترین دغدغه مدیریت این واحد تولیدی برشمرد و ادامه داد:  تابستان گذشته کمبود برق برای این کارخانه مساله‌ساز شد و برای رفع آن نیاز به برنامه‌ریزی است.

کارخانه فروسیلیس ایران در شهرک صنعتی بزرگ شرق سمنان برای ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است که با اجرای طرح توسعه، زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر دیگر را نیز فراهم می کند.

چهار نوع محصول که تامین کننده ۲۰ درصد نیاز کشور در صنایع فولادی، ریخته‌گری، چدنی و عمرانی است در این واحد تولیدی در سمنان به بازار عرضه می شود.

این واحد صنعتی صادرکننده برتر کشوری در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ بود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری