طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

فاطمی امین وزیری انقلابی، توانمند و پاکدست است

کد خبر: 5651
زمان انتشار: ۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

محمد صفایی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، در مورد طرح استیضاح وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: وزرات صمت در شش ماهه دوم سال گذشته در حوزه صادرات موفقیت‌های مهمی کسب کرده است و امسال هم با تدوین برنامه‌های مشخص برای راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل شده،گام‌های مهمی در این مسیر برداشته است، مجموعه این اقدامات تاثیرات مثبتی در اقتصاد کشور داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مخالف استیضاح فاطمی امین هستم، عملکرد وزیر صمت را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: وزارت صمت علی رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها و محدودیت منابع، موفقیت‌های خوبی در حوزه کاری خود به دست آورده است.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی، فاطمی امین را شخصیتی پاکدست توصیف کرد و گفت: پاکدستی مولفه مهمی برای یک وزیر انقلابی است، فاطمی‌امین با توانمندی و شایستگی‌های مدیریتی توانسته به خوبی این وزارتخانه را مدیریت کند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

صفایی با بیان اینکه بخشی از دلایل طرح استیضاح به حوزه خودرو بر می‌گردد، گفت:برای حل مشکل صنعت خودرو باید مجلس تصمیم جامعی اتخاذ کند، این موضوع از حیطه اختیارات وزرات صمت خارج است، باید تغییرات ساختاری در این حوزه شکل گیرد تا این صنعت پویا و کار آمد شود.

 به گزارش ایرنا، هیات رئیسه مجلس چهارشنبه ۲۷ مهر اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح فاطمی امین در تاریخ ۱۰ مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، بدین وسیله استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می شود.

مطابق با ماده ۲۲۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت ۱۰ روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.

جلسه بررسی استیضاح وزیر صنعت، معدن، تجارت هفته دوم آبان و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه برگزار می‌شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری