طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

وزارت صمت: برنامه واردات خودرو به‌طور جدی در حال پیگیری است

کد خبر: 5823
زمان انتشار: ۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرکز ارتباطات این وزارتخانه پیرو درج مطلبی در روزنامه آفتاب اقتصاد با عنوان «واردات کاغذی» در جوابیه‌ای عنوان‌کرد: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم واردات خودرو ابزاری برای رفع نیاز بازار در نظر گرفته شد، براین اساس با واردات فاصله بین تقاضای واقعی در بازار و تولید داخل کم می شود به همین دلیل از ابتدا در وزارت صمت و در دفتر خودرو راهکارهایی برای واردات در نظر گرفته شد.

این جوابیه می‌افزاید: کارگروهی از متخصصان مربوطه در خصوص سوابق موضوع واردات، وضعیت حال حاضر بازار، وضعیت واردکنندگان و برنامه صادرات تشکیل شد. در وزارت صمت با کمک بخش‌های مختلف وزارتخانه آیین نامه واردات تهیه شد که برنامه واردات خودرو به صورت جدی در وزارت صمت در حال پیگیری است و براساس آیین نامه و دستور العمل، هر شرکتی که شرایط و ضوابط مورد نظر را داشته باشد می‌تواند اقدام به واردات خودرو کند.

در گذشته متقاضایان و شرکت‌هایی که واجد شرایط بودند اگر مستنداتی که دال بر برآورده کردن ضوابط و شرایط مورد نظر وزارت صمت ارائه می کردند می‌توانستند واردات خودرو را انجام دهند که در حال حاضر نیز این روند به همین شکل است. البته ممکن است که شرکت‌ها به‌تدریج اسناد و مدارک خود را برای برآورده کردن شرایط دستورالعمل ارائه کنند. بنابراین هیچ دستوری برای واردات به صورت ناقص و فوری انجام نشده و مساله اصلی وزارت صمت ایجاد قوانینی است که ثبات لازم را داشته باشد تا به صورت یک فرایندی در بلندمدت توسط شرکت‌ها قابل انجام باشد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری