طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

فاطمی امین جسارت تغییر ساختار یک وزارتخانه را داشت

کد خبر: 5831
زمان انتشار: ۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

«علیرضا کلاهی صمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به ادغام دو وزارتخانه بازرگان با صنعت و معدن، خاطرنشان کرد: این اتفاق اشتباه، بدون مطالعه و برنامه‌ریزی رخ داد و فرآیند مناسب برای آن سنجیده نشد، بلکه این دو وزارتخانه فقط به هم دوخته شدند.

وی با بیان اینکه این ادغام موجب برخی به هم ریختگی‌ها شده است، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر وزیر مناسبی برای سکانداری این وزارتخانه انتخاب نشد و افرادی که بر سر کار آمدند یا کوتاه‌مدت حضور داشتند یا به عنوان سرپرست نمی‌توانستند نیازهای وزارت صنعت، معدن و تجارت را مرتفع کنند.

کلاهی با تاکید بر اینکه هیچ‌کدام از وزرای صمت در سال‌های اخیر موفق عمل نکردند، تاکید کرد: «سید رضا فاطمی امین» از جسارت برخوردار بود و از زمان حضور خود در وزارت صنعت، معدن و تجارت، اقدام به تغییر در ساختار این نهاد کرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی با تاکید بر اینکه کار نکردن هزینه‌ای ندارند و مورد پرسش قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: فردی که کار انجام می‌دهد و خود را در مسیر تصمیمات سخت قرار دهد با مقابله و پرسشگری مواجه می‌شود و به همین دلیل نیز فاطمی امین مورد استیضاح نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه فاطمی امین ساختار وزارتخانه صمت بازنگری و تغییرات ساختاری ایجاد کرد، اظهار داشت: ساختار جدید نیاز به زمان دارد تا تیم حاضر به ثمر بنشیند و پاسخگوی نیاز کشور باشد.

کلاهی بیان کرد: وزیر صمت با صدها مشکل مواجه است که برای رسیدگی به آن نیازمند برنامه راهبردی خواهد بود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری