طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

توسعه روابط تجاری از دستاوردهای قابل توجه وزارت صمت در دولت سیزدهم است

کد خبر: 5855
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

امین مالکی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ایران با عضویت در توافق‌نامه تجارت اوراسیا و پیمان شانگهای ورود خود با بازارهای جهانی را تقویت کرد که به طور قطع تداوم این روند موجب حضور گسترده و بیش از پیش محصولات ایرانی در بازارهای جهانی خواهد شد.

وی ادامه داد: رشد ۵.۱ درصدی تولیدات صنعتی و اقتصاد کشور نیز یکی دیگر از دستاوردهای ارزشمند وزارت صمت در یکسال اخیر است که نشان می‌دهد که برنامه ها و سیاست‌های اعمال شده نقش قابل توجهی در تحقق اهداف برای توسعه اقتصادی کشور دارد.

این فعال اقتصادی بخش خصوصی، مدیریت بر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت را بسیار سخت و پیچیده‌ دانست و گفت: گستردگی ماموریت ها و وظایف وزارت صمت در سه حوزه مهم اقتصادی کشور، کارکرد این وزارتخانه را بسیار حساس و حیاتی کرده است که دراین زمینه حمایت از وزیر برای ایجاد بستر مناسب پیگیری و تحقق اهداف و برنامه ها بسیار مهم و ضروری است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

این فعال اقتصادی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته شاهد نوعی بی توجهی به سه حوزه مهم صنعت، معدت و تجارت کشور بودیم، گفت: دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت توجه ویژه ای به وزارت صمت به عنوان متولی اصلی حوزه تولید و صنعت داشت و در همین ارتباط فاطمی امین به عنوان سکاندار این وزارتخانه اقدامات موثری را در راستای اصلاح ساختارهای شکل گرفته برای رفع مشکلات و ساماندهی ماموریت ها و وظایف مجموعه وزارت انجام دادند که قابل تقدیر است.

مالکی با بیان اینکه نباید در ارزیابی عملکرد وزارتخانه‌های تخصصی مانند صمت معیارهای سیاسی دخالت داده شود، خاطرنشان کرد: انتظار داریم نمایندگان مجلس در ارزیابی عملکرد فاطمی امین، مباحث را به صورت تخصصی و کارشناسی مورد بررسی قرار دهند.

 به گزارش ایرنا، تقاضای استیضاح فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه علنی روز چهارشنبه -۲۷ مهر- از سوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد، با اعلام سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه یکشنبه هشتم آبان برگزار می شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری