طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

استیضاح فاطمی امین اقدام اشتباهی است/ مشکلات وزارت صمت به اقدامات نسنجیده دولت قبل برمی‌گردد

کد خبر: 5974
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

عبدالمجید شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس، اظهار کرد: یکی از بهانه‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای استیضاح فاطمی امین به وضعیت بازار خودرو برمی‌گردد.

وی افزود: این در حالی است که تولید خودرو در سال جاری با افزایش چند برابری روبرو بوده است و از طرف دیگری باید به این نکته اذعان کرد.

مشکلات وزارت صمت به اقدامات نسنجیده دولت قبل برمی‌گردد

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

این کارشناس اقتصادی گفت: مشکلات و مسائل گوناگون وزارت صمت به اقدامات نسنجیده دولت قبل برمی‌گردد، به طوری که این دولت‌ها اقتصاد کشور را به برجام مشروط کرده بودند، در حالی که توجهی به رشد و افزایش تولید، دانش بینان شدن تولیدات کشور، تقویت نهاده‌های آن و یا تصحیح الگوی مصرف نشد.

شیخی ادامه داد: در طول یک سال اخیر اما باید از نو زیرساخت‌های اقتصادی تخریب شده در دولت قبل اصلاح شده تا وزیر صمت بتواند بر اساس آن کارهای جدیدی صورت داده و آرام آرام بخش‌های مختلف صنعت را توسعه دهد.

استیضاح وزیر صمت اقدام اشتباهی است

وی بیان کرد: از اساس استیضاح وزیر صمت اقدام اشتباهی است، به طوری که طی سال‌های اخیر رئیس جمهور همواره به دنبال احیای صنایع و کارخانه‌های تعطیل شده در کشور بود به همین دلیل از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون وزارت صمت بیش از ۲ هزار بنگاه تولیدی را احیا کرده است.

کاهش خودروهای متوقف شده در پارکینگ‌ها و افزایش تولید خودرو

این کارشناس اقتصادی اذعان کرد: کاهش خودروهای متوقف شده در پارکینگ‌ها و افزایش تولید خودرو در کشور و رونمایی از چند خودروی دیگر در کشور را می‌توان از مهم‌ترین اقدامات وزارت صمت طی یک سال اخیر دانست.

شیخی گفت: وزیر صمت پژو و ۴۰۵ را هم به‌خاطر بی کیفیتی از رده خارج کرد و تولیدات جدید از جمله خودروهای برقی می‌توانند جایگزین این محصولات شوند.

وی در پایان تاکید کرد: مشکل صنعت خودرو عدم واردات آن نیست، بلکه باید انحصارزدایی از آن کرد و صرفا تولیدات محدود به دو خودروساز دیگر نباشد، به طوری که با حمایت دولت و سرمایه مردم می‌تواند تعداد خودروسازان را بیشتر کرد، از طرف دیگر افزایش تولید سیمان و بهبود وضعیت بازار این صنعت و افزایش تولید فولاد در کشور را می‌توان از دیگر اقدامات مطلوب وزیر صمت عنوان کرد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری