طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

برنامه وزیر صمت برای تعیین تکلیف پنج هزار معدن راکد/ حرکت دولت را متوقف نکنید

کد خبر: 6362
زمان انتشار: ۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

شهباز حسن پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه سئوال و استیضاح حق نمایندگان مردم است، گفت: باید فرصت دهیم تا وزیر صنعت،معدن و تجارت، برنامه‌هایی را که در جلسه رای اعتماد وعده داده، محقق کند.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به افزایش حجم صادرات از ایران، افزایش تولید انواع خودرو بویژه خودروهای سنگین که می‌تواند حمل و نقل جاده‌ای را سر و سامان دهد به عنوان یکی از نیازهای ضروری کشور است.

وی افزود: با هماهنگی و انسجام بین دولت و مجلس،یک پیام امیدوارکننده برای مردم در راستای حمایت از تولید دانش محور ارسال می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وزرات صمت معادن راکد و بلاتکلیف را تعیین تکلیف کرد

نماینده مردم سیرجان و بردسیر استان کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این روزها همچنین اقداماتی مثبت از سوی وزیر صمت و مجموعه معاونان این وزارتخانه آغاز شده و بعد از مدت ها معادن راکد و بلاتکلیف تعیین تکلیف می شوند.

حسن پور با تاکید بر اینکه باید به وزیر صمت برای اجرای برنامه هایش در حوزه صنعت  و معدن فرصت بدهیم،اظهارداشت: تعیین تکلیف پنج هزار واحد معدنی موجب خواهد شد بخشی از نیاز ارزی کشور از طریق صادرات مواد معدنی تامین شود.

ثبات نسبی قیمت سیمان، مصالح و تجهیزات فولادی

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ایجاد ثبات نسبی در قیمت سیمان، مصالح ساختمانی و تجهیزات فولادی را ضروری خواند و گفت: با توجه به برنامه دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی، این مهم یکی از نیازهای ضروری کشور به شمار می‌رود.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید ثبات و آرامش به بازار باز گردد زیرا این روزها اصناف، صادرکنندگان و مجموعه انبوه سازان بشدت نگران وضعیت بازار، ثبات قیمت مایحتاج عمومی مردم و تامین نیازهای کشور در ابعاد مختلف هستند.

حسن پور با اشاره به گلایه های مردم از کیفیت خودرو اظهار داشت: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی و دولت، موضوع واردات خودروهای سنگین و سبک باید با سرعت بیشتری انجام شود تا از این طریق شاهد ثبات بیشتر بازار خودرو باشیم.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید سلامت و امنیت مردم را در جاده ها تامین کنیم زیرا امروز بخشی از تلفات جاده ای در کشور مربوط به کیفیت پایین خودروهاست که دولت باید در این مورد چاره اندیشی کند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری