طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

جلوگیری از خروج ۱۵ میلیون یورو ارز از کشور با بومی سازی قطعه cvvt خودرو

کد خبر: 6476
زمان انتشار: ۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

«علیرضا عشقی» مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان که در زمینه تولید قطعات فلزی موتوری و گیربکس خودروها به شیوه متالورژی پودر فعال است، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: cvvt مجموعه‌ای است که برای موتور خودروهای داخلی طراحی شده و قطعه‌ای است که روی میل بادامک خودرو نصب می‌شود و زمان حرکات بادامک‌ها و سوپاپ‌های خودرو را تنظیم و بهینه می‌کند.

 وی گفت: فناوری این مجموعه قطعات در اصل متعلق به اروپایی‌ها است و خودروسازان چینی و سایر خودروسازان آسیایی نیز در محصولات خود از آن استفاده می کنند.عشقی خاطرنشان کرد: کاهش ۲۰ درصدی مصرف سوخت و همچنین کاهش آلایندگی هوا و بهینه سازی راندمان موتور از جمله کارکردهای این مجموعه است که تا پیش از این از خارج از کشور وارد می‌شد.

عشقی ادامه‌داد: بومی‌سازی این مجموعه قطعه نخستین بار در میز چهارم داخلی‌سازی وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان شد تا اینکه پس از یک سال تلاش مهندسان و متخصصان داخلی، بدون هیچ کمک و وابستگی از خارج از کشور به صورت ۱۰۰ درصد داخلی‌سازی شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

این فعال صنعتی اضافه‌کرد: اکنون همه تجهیزات تولیدی این محصول در داخل کشور ساخته شده، تست های آن انجام شده و تا پایان مهرماه خط تولید آن به بهره برداری خواهد رسید.

عشقی بیان‌داشت: در فاز نخست تولید ۳۰۰‌هزار عدد از این مجموعه قطعه برای خودروسازان داخلی پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: تحقق این مهم که با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی اجرایی شده، اشتغال‌زایی برای ۱۰۰ نفر را در فاز نخست به دنبال خواهد داشت و با توجه به ارزبری ۵۰ یورویی به ازای هر قطعه cvvt در گذشته، از ارزبری ۱۵ میلیون یورویی در سال نخست اجرایی این پروژه جلوگیری خواهد شد.

وی تصریح‌کرد: این مجموعه برای موتور همه خودروهای داخلی قابل استفاده است و حتی با اعمال تغییرات در موتورها در آینده، از آنجایی که دانش فنی آن را در اختیار داریم برای موتور های جدید نیز قابل ارتقا خواهد بود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری