طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

اولویت راه‌اندازی واحدهای راکد با بهره‌برداران اولیه آن است

کد خبر: 667
زمان انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

صدیف بیک زاده روز سه‌شنبه درآیین آغاز به‌کار مرکز سامانه پاسخگویی سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم، بیان کرد: روند قبلی در خصوص واحدهای راکد این بود که در سطح کشور بانک‌ها در مواقعی نسبت به تملک واحدهای راکد اقدام می‌کردند و بعد از آن می‌توانستند این واحد را به غیر واگذار کنند اما با توجه به موضوع اقاله که در شورای پول و اعتبار درحال بررسی است و به زودی پس از طی مراحل لازم‌، برای اجرا ابلاغ می‌شود، حل‌وفصل موضوع میان بانک‌ها و سرمایه‌گذاران اولیه واحد تولیدی در اولویت خواهد بود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم مشارکت فعال بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: براساس مطالبی که امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم بیان شد، میزان پرداخت تسهیلات بانک‌های خصوصی در این استان نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است.

وی دراین رابطه توضیح داد: در قم این رقم حدود هشت درصد و در کشور این میزان بالای ۴۰ درصد است، بنابراین قرار شد این مساله توسط مراجع ذیربط همچون بانک‌مرکزی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور طرح و پیگیری شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

مرکز سامانه پاسخگویی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با هدف تسهیل و دسترسی ذینفعان به خدمات وزارت صنعت در راستای اجرای دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر پاسخگویی شایسته دستگاه‌های اجرایی به مردم شریف وتکریم ارباب رجوع و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی و ایجاد نظام پاسخگویی باحضور مدیران ملی واستانی از امروز کار خود را آغاز کرد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری