طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

اقدامات فاطمی امین سبب رشد چشمگیر تولید تلفن همراه شد

کد خبر: 6841
زمان انتشار: ۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش ایرنا، «میثاق کرابی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره طرح استیضاح وزیر صمت که روز سه‌شنبه (۱۰ آبان) در مجلس انجام خواهد شد، اظهار کرد: مباحث مربوط به تلفن همراه در کشور به عنوان مهم‌ترین ابزار برقراری ارتباطی و کالایی که بیشترین ارز خروجی از کشور در سال ۱۴۰۰ را داشته، از سال گذشته تا کنون با حمایت «سید رضا فاطمی امین» وزیر صمت، نگاه ویژه دولت سیزدهم و شخص رییس جمهور توانسته‌ایم گام‌های مثبت زیادی برداریم. این حمایت تا جایی بود که رئیس‌جمهوری در افتتاحیه برخی از کارخانه‌های تلفن همراه حضور داشتند و آن را افتتاح کردند.

وی افزود: این صنعت نوپا است و مسائل مهم اقتصادی و ارتباط جمعی به آن پیوند خورده است. وزارت صمت نقشه راه صحیحی را برای رشد این تکنولوژی در نظر گرفته و اقدامات ارزنده‌ای برای تولید داخلی کالا و انتقال تکنولوژی از طریق کمپانی مطرح جهانی انجام داده است. این ارتباط از طریق رایزنی وزارت امور خارجه و معاونت علمی ریاست جمهوری اتفاق افتاده است. این اقدامات که در مدت زمان کوتاهی انجام شده، جای قدردانی و تشکر دارد.

کرابی تاکید کرد: در دوره وزارت فاطمی امین در وزارت صمت با تغییر ساختاری که داشته به خوبی توانسته از صنایع نوپا، الکترونیک و میکرو الکترونیک حمایت کند. همچنین وی با درس گرفتن از سیاست‌گذاری‌های اشتباه دولت‌های قبل، سیاست‌گذاری خوب و متناسبی را در پیش گرفته که از انحصارطلبی نیز جلوگیری می‌کند. با اقداماتی که انجام شده در بخش تلفن همراه انقلابی صورت می‌گیرد که جای تشکر و قدردانی دارد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

دبیر انجمن صنایع همگن تلفن همراه، تبلت، لپ‌تاپ و تجهیزات جانبی کشور افزود: امیدوار هستیم که با این سرعت و منوالی که پیش رفتیم، رو به جلو حرکت کنیم و در حوزه‌هایی که قبلاً بحث صنایع حمایت نمی‌شد و شکل نمی‌گرفت ورود کنیم و به سمت تولید تلفن همراه برویم.    

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری