طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

فاطمی‌امین مسائل فعلی صمت را حاصل انباشت مشکلات از گذشته دانست

کد خبر: 6934
زمان انتشار: ۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، ابوالفضل عمویی در توضیح نشست عصر یکشنبه فراکسیون انقلاب اسلامی با حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: در این نشست ۱۰ نفر از موافقان و مخالفان نظرات خود را در این باره محورهای استیضاح مطرح کردند.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی افزود: در ادامه جلسه وزیر صمت به سخنان نمایندگان پاسخ داد. عمده موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان و محورهای استیضاح به موضوع بازار خودرو و مدیریت این صنعت مربوط بود که در نشست امروز به این محور توجه ویژه‌ای شد.

عمویی تاکید کرد: فاطمی امین در این نشست تاکید کرد که مجلس و دولت مدافع وضع موجود و شرایط صنعت خودرو نیستند و از آن رضایت ندارند اما باید توجه کرد که مشکلات فعلی حاصل از انباشت سال‌های گذشته است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی یادآور شد: وزیر صمت تاکید کرد با توجه به عملکرد وزارت صمت در یک سال گذشته، روند خوبی برای اصلاح آغاز شده و گام‌های موثری برای اصلاح برداشته شده است که یکی از آنها ترخیص ۱۷۰ هزار خودروی نیمه کاره در کف پارکینگ‌های شرکت‌های اصلی خودروساز بود و این میزان به صفر رسیده و بخشی از نیاز بازار با رفع نواقص داخلی پاسخ داده شده است.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به یکی دیگر از محورهای صحبت‌های نمایندگان موافق استیضاح در خصوص افزایش قیمت مصالح ساختمانی گفت: افزایش قیمت‌ها در بعضی از اقلام نظیر میل‌گرد و سیمان نیز از موضوعات دیگری بود که نمایندگان در این جلسه به آن اشاره کردند و وزیر نیز پاسخ‌هایی در این خصوص مطرح کرد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری