طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

حرکت بازار خودروی کشور به سمت رقابتی شدن/ سرمایه‌گذاری شرکت‌ها برای تحقیق و توسعه

کد خبر: 7180
زمان انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «منوچهر منطقی»‌ در جریان بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو در جمع خبرنگاران افزود: تفاوت این دوره از نمایشگاه با ادوار گذشته آن در ارائه محصولات جدید و سرمایه‌گذاری شرکت‌ها برای تحقیق و توسعه (R&D) است.

وی گفت: به احتمال زیاد در نمایشگاه بعدی نیمی از تولیدات از محصولاتی است که پیش از این تولید می‌شد و نیمی دیگر محصولات جدیدی است که با توسعه R&D در شرکت‌ها تولید خواهد شد و به همین دلیل آینده روشنی  برای صنعت خوردو و قطعه سازی کشور متصور هستیم.

منطقی بیان‌داشت: امروز دغدغه اصلی تولیدکنندگان به تیراژ مناسب رسانیدن محصولات جدید است، به همین دلیل باید خودروسازان به سمت و سویی بروند که خودروهای جدیشان را هر چه زودتر عرضه کنند و برای قطعات جدید سفارش بیشتری بدهند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی به برنامه‌ریزی ایران‌خودرو و سایپا برای تولید ۹ خودروی جدید در سال آینده اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع سبب می‌شود محصولات جدید تولید شده از سوی قطعه‌سازان در این محصولات جدید استفاده شود و عرضه و تقاضا در این حوزه به تعادل نزدیک شود.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: ۷۰ درصد کیفیت خودرو مربوط به قطعات آن است و قطعه‌سازان برای ارتقای کیفی تولیدات خود برنامه‌های متعددی دارند.

وی تصریح‌کرد: به‌طور قطع کیفیت در خودروهای جدید به سطح مطلوب رسیده و با فرآیندی که خودروسازان در پیش گرفته‌اند، کیفیت در خودروهای فعلی و جاری نیز ارتقا یافته و به سطح قابل قبول خواهد رسید.

منطقی همچنین خاطرنشان‌کرد: با توجه به حرکت عالی خودروسازان بخش خصوصی و افزایش سه برابری تولید در نیمه نخست امسال، تولید محصولات جدید از سوی خودروسازان بزرگ کشور و همچنین عملیاتی شدن واردات، بازار خودروی کشور به سمت رقابت بیشتر در حرکت است.

وی گفت:‌به‌طور قطع تا یکی دو سال آینده وضعیت بازار خودروی کشور با امروز بسیار متفاوت خواهد بود.

به گزارش ایرنا،  هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو از امروز (دوشنبه) به مدت چهار روز (تا ۱۲ آبان‌ماه) با حضور بیش از ۶۰۰ شرکت داخلی و خارجی (متشکل از ۴۵ شرکت دانش‌بنیان، بیش از ۵۰۰ تولیدکننده داخلی و ۵۵ شرکت خارجی) از ۱۱ کشور چین، آلمان، ایتالیا، ترکیه، هلند، امارات، هند، کره جنوبی، تایوان، ژاپن و اندونزی در فضایی به وسعت بیش از ۷۰ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری