طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

رشد حدود ۱۳۶ درصدی تصویب سرمایه‌گذاری خارجی

کد خبر: 1129
زمان انتشار: ۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرگزاری مهر، بر پایه جداول آماری منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت، در ۱۰ ماهه امسال ۱۲۹ مورد سرمایه‌گذاری خارجی با حجم سه میلیارد و ۴۸۵ میلیون دلار در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت کشور مصوب شده است که از نظر تعداد رشد ۲۴ درصدی نشان می‌دهد. این در حالی است که در مدت مشابه پارسال ۱۰۴ مورد سرمایه‌گذاری خارجی با حجم یک میلیارد و ۴۷۷‌میلیون دلار به تصویب رسیده بود.

بر اساس این گزارش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شامل همه درخواست‌ها اعم از سرمایه‌گذاری برای ایجاد طرح‌های جدید، خرید سهام شرکت‌های موجود و همچنین سرمایه‌گذاری‌های خارجی در قالب ترتیبات قراردادی است.

رشد تولید لوازم‌خانگی بزرگ تا پایان دی‌ماه

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

همچنین از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه تولیدکنندگان لوازم خانگی با ثبت عملکرد مثبت در سه قلم لوازم‌خانگی بزرگ، رشد تولید یخچال‌فریزر، ماشین لباسشویی و کولر آبی را به ثبت رساندند.

بر اساس این گزارش مطابق آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت، در ۱۰ ماهه امسال یک میلیون و ۸۵۳ هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع یخچال و فریزر در کشور تولید شد که این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۹ درصدی نشان می‌دهد. ضمن اینکه در این مدت کارخانجات داخلی موفق به تولید یک میلیون و ۱۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع تلویزیون شدند که نشان می‌دهد افت تولید تلویزیون نیز جبران شد.

در همین مدت، تولید ماشین لباسشویی رشد ۲۳ درصدی ثبت کرد و به یک میلیون و ۱۸۰ هزار و ۴۰۰ دستگاه رسید. همچنین شرکت‌های داخلی با تولید ۹۱۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه کولر آبی تا پایان دی‌ماه، رشد ۵.۲ درصدی به ثبت رساندند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری